Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PhD-zők, nektek mennyit (és...

PhD-zők, nektek mennyit (és mit csinálni) kell bejárni az egyetemre?

Figyelt kérdés
2018. jún. 14. 16:58
 1/7 anonim válasza:
6%

Igen, be kell járni, hiszen az asszisztensek segítenek megírni a szakdolgozatot.

Én 6 évvel ezelőtt csináltam, és kötelező volt bejárni, mivel nekünk annak idején, oktatni is kellett..

Én Pénzügy-számvitel MSC-t végeztem, és azt védtem meg.

Tehát a közgáz..


Most nem tudom, hogy kell-e bejárni, de szerintem KELL.

De hogyha beiratkozol PhD képzésre, ott tájékoztatnak részletesen, és megtudod.


Érdekelne , hogy milyen diplomát védesz meg.

2018. jún. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem kevered össze az MSc-t a PhD-vel? :)
2018. jún. 14. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Nekem ugyanúgy kellett bejárnom mint a rendes egyetemi szakra (azaz voltak óráim csak sokkal kevesebb, viszont azokra többet kellett készülnöm); tanítottam is, a többi időmmel magam gazdálkodtam (rosszul mert csak évekkel később írtam meg a doktorimat végül).
2018. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez heti kb. hány napot jelentett?


Amúgy azért kérdezem, mert sokkal inkább szeretek egyedül kutatni, a tanulás/tanítás már annyira nem vonz.

2018. jún. 14. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok PhD-s ismerősöm volt, és ez teljesen kutatóhely-függő.

Volt, akinek csak heti egyszer kellett bemenni, amíg a ráosztott 2 óráját megtartotta, volt, akinek viszont többet kellett ott r*hadni, mint a tanársegédek többségének:S

Én heti 4-szer voltam, így beszéltem meg a témavezetőmmel, hogy mésge kelljen mennem minden nap, mert viszonylag messze laktam, akkor viszont a teljes munkanapot végig kellett ülni.

Kivételt képzett, ha kutatni mentem vagy másoddiplomára jártam stb., de mindig meg kellett mondani, hova megyek és miért, és mikor megyek legközelebb.

2018. jún. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem átlagosan heti 2x kellett bemennem, plusz 1x az órám miatt. Azaz összességében heti 3x fél napot kellett benn töltenem.
2018. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egyetemtől, szaktól, sőt, témavezetőtől is függ szerintem. Nekem annak idején nem kellett bejárni, csak órákra (de abból volt 8 a 3 év alatt), meg órákat tartani (ez meg nem volt kötelező vállalni, de ez is heti négy alkalom). Ezen kívül a kutatómunkához volt íróasztalom meg gépem, de nem szóltak meg, ha nem mentem be, vagy nem voltam annyit ott, a megbeszélésekre volt muszáj elmennem.


De pl. biológusok nem nagyon tudnak a laboron kívül kísérletezni, ahhoz természetesen be kell menni, elég sokat.

2018. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!