Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem vesznek fel az egyetemr...

Ha nem vesznek fel az egyetemre/főiskolára, akkor mi a tervezek?

Figyelt kérdés

2018. jún. 16. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Szakgimit végeztem, maradok 1 éves OKJ-n és szerzek plusz pontokat ha idén nem jön össze.
2018. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
gyár
2018. jún. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Kokain baro leszek. Kiepitem a sajat kartellem es beveszem europat.
2018. jún. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
A tervezek szó ugyanazt fogja jelenteni, függetlenül a felvételedtől.
2018. jún. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Kötél.
2018. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom. Mindent erre tettem fel. Fogalmam sincs, mit kezdenék magammal ősztől. Csak az motivál, hogy felvesznek és végre azt tanulhatom, ami érdekel. Mindent megteszek, hogy felvegyenek, szerencsére nem magas a ponthatár.
2018. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
EVS
2018. jún. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Értelemszerűen próbáld meg jövőre, sőt, ha még akkor sem vagy bent, akkor azután is.

Van olyan ismerősöm, akit harmadszorra-ötödszörre vettek fel.

Ez általában a művészeti szakoknál van, mert olyan nagy a túljelentkezés, hogy már a következő évre meg van a lista, hogy kiket vesznek fel azok közül, akik tavaly nem kerültek be.

Nem kell görcsölni, egy év nem oszt-nem szoroz semmit!

Inkább vegyenek fel később, mint hogy azonnali bekerülés után kibukj, aztán fizetheted vissza nekik a milliókat.

2018. jún. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Hát, nálam elég komplex a dolog. Idén decemberben kezdett el komolyabban foglalkoztatni a gondolat, hogy felvételizzek az orvosira. Viszont előtte full eldöntöttem, hogy mentőtisztire megyek, és mivel nem tanultam elég ideig kémiát, messze vagyok az emelttől, és nem tettem érettségit, így mentőtisztit jelöltem. :) Örülnék, ha felvennének, hiszen hatalmas eltérés nincs a két szak között, nehézségben inkább, abban nyilván az orvosi vezet. :D Végül is azt tanulhatom mindkét helyen, ami érdekel, számomra izgalmas, de pl. orvosin sokkal több a tölteléktantárgy, viszont mélyebben bele mennek a dolgokba. Ami miatt vacillálok, az az, hogy később az orvosi végzettséggel nagyobb mobilitásom lehetne, akár külföldre (most mindenki nekem fog ugrani, hogy akkor meg miért az állam pénzén, satöbbi... de tőlünk már annyit elvett ez az ország, hogy abból akár az egész egyetemet csúszással kifizethettük volna).

Szóval ha nem vesznek fel, akkor 100%, hogy újraírom a biosz érettségit, májusig pedig feltornázom magam kémiából, és megpróbálom az orvosit. Persze magántanárra is kellene, plusz az egyetem elkezdése is elég vaskos összegekbe fáj, így arra gondoltam, érettségi után elmennék arra az "üres" évre segédápolónak, mert rengeteg tapasztalatot tudnék szerezni vele, illetve gyakorlatot, ami később jól jön (mentőtisztihez is, főleg, ha SBO-n kaphatnék állást). Szerintem ennél jobban nem tudnék kihasználni egy évet. De azért remélem, felvesznek, a pontjaim eddig jól alakultak, de bármi történhet. De tényleg elég komplikált, mert néha meg abban reménykedem, hogy nem vesznek fel, és lelkiismeretfurdalás nélkül kihagyhatom azt az évet. Így sem 1000%, hogy egyetem első éve után nem fogok kacsintgatni az orvosi felé, csak hát botorság lenne egy állami évet kidobni az ablakon, mert ha megcsúszok orvosin, akkor aztán 3 millió minimum. :D Kissé tanácstalan vagyok, és mindenki szerint máshogy kellene terveznem, csak én nem tudom eldönteni, mivel járnék a legjobban. Life crisis. Hello. xD

2018. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga letétele
2018. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!