Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen esetben sorolhatnak át...

Milyen esetben sorolhatnak át önköltségesre?

Figyelt kérdés

Van ahol azt írják, hogy 15kredit/félév, de van ahol 18kr./fév.. Az intézményünk tájékoztatójában csak annyit írnak, hogy az ajánlott kredit 50%-a.


Elsőéves vagyok, az első két félévben összesen 25 tárgyam volt, amiből 12 tárgy nulla kredites. Az első félében mintatanterv szerint 26 kreditet tudtam felvenni, C-tárgy nem is indult. Második félévben mintatanterv szerint 22 kreditet tudtam felvenni plusz 5 kreditet 2db C-tárggyal.


Tehát a mintatanterv szerint öszzesen 52 kreditet lehetett felvenni.

Ennek a felét kell elérnem?


Nagyon ideges vagyok, mert nem sikerült egy tárgyam és ha a C-tárgy és a jövő félévi-CV nem számít bele, akkor nem lesz meg a 18 kreditem a második félévben.


A válaszokat előre is köszönöm!


*Még egy kérdés.

Mintatanterv szerint 3. félévben 42 kreditet lehet majd felvenni, 4. félében 36-ot plusz kötelező lesz egy-egy C-tárgyat választanom. Ez hogy lehetséges?



2018. jún. 17. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ebben a tanévben kezdted, akkor az a lényeg, hogy az utolsó két félévben átlag 18 kreditnek kell lennie, tehát az utolsó két félévben összesen 36 kredit.

Illetve vannak sulik, illetve egy adott sulik belül is egyes karok, ahol tanulmányi átlag minimum is meg van határozva.

2018. jún. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1. válaszoló!

Tehát átlag 18 kreditet kell megszereznem, akkor is, ha mintatanterv szerint második félévben csak 22 kredit volt?

C-tárgy is beszámít?

2018. jún. 17. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Mi az a C-tárgy? Szabadon választott? Akkor igen. Az összes teljesített kredit számít.
2018. jún. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
*elírtam, első félévben 30 kredit volt :D
2018. jún. 17. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!