Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi diploma hogyan néz ki,...

Orvosi diploma hogyan néz ki, illetve vannak beleírva jegyek, átlagok, vagy valmilyen minősítés?

Figyelt kérdés

Fogorvosnak tanulok, elég jó átlagom van, bár nem az elmélettel foglalkozok főleg, hanem a gyakorlattal. Szeretnék nagyon jó orvos lenni!

Nincs a családban, illetve ismerősök között orvos, így nem tudom, hogy munkavállalás szempontjából számít az átlagom?


Illetve az összes jegy egyaránt fontos? Legyen az szabadon választott vagy kötelező tárgy?


Vagy semmilyen minősítés nem lesz beleírva?


Azért kérdezem, mert 1-2 tárgyból 2-est kaptam, és tudnék menni javítani, ha akarnék, de nem tudom, hogy megéri-e vagy sem.

Illetve, akik pályakezdők vagy bérbe adnak széket, írnátok kérlek pár sort nekem, hogy amikor felvesztek valakit, vagy elmentetek valakihez állásinterjúra, mit tartottak fontosnak a szakmában?


Hol érdeklődhetném meg ezeket? Menjek el esetleg hallgatóként jelenleg is hirdetett helyekre? Hátha beszélnek róla?

HÖK és Oktatói Hivatal teljes mértékben tudatlan a kérdéseimet illetve.


2018. jún. 17. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Jegyek nincsenek benne. 3-féle minősítés van, rite, cum laude, summa cum laude. Utóbbihoz minden vizsgádon ötöst kell kapnod.
2018. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Hihetetlen, hogy valaki egyetemre jár, de egy ilyen információt nem tud előkeresni a mai világban.

Google: "egyetem rövidítése, kar rövidítése, TVSZ". Pl.: SZTE FOK TVSZ.

És láááááám: a google kiadja az egész TVSZ-t, amiben le van írva, hogy pontosan hogy számolják a diplomaátlagot.

Az oklevélben pedig csak a minősítés (rite, cum laude, summa cum laude) van benne, az átlag nincs.

2018. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ki kérdezte hogy hogyan számolják ki? Az volt a kérdés, hogy a diplomába mit írnak bele, az nincs benne a tvsz-ben..

Hihetetlen, hogy aki kommentel a gyakorin nem képes elolvasni 2x a kérdést, mielőtt válaszol...

2018. jún. 17. 18:57
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk benne van a TVSZ-ben.


"Illetve az összes jegy egyaránt fontos? Legyen az szabadon választott vagy kötelező tárgy?"

Ezt írtad. Számomra ez a kérdés arra utal, hogy kíváncsi vagy, mi számít bele a diploma minősítésébe...

2018. jún. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem pályakezdőként még ne kezdj önálló praxisba. ÁOK-n végeztem, fogorvos barátnőm révén vagyok csak tájékozott, ő rendelésen gályázott, amíg le nem szakvizsgázott, utána kezdett magánpraxist. Az OEP is csak szakorvossal köt szerződést, kivéve a nagyon ellátatlan területeket, oda meg nem véletlenül nem megy a kutya se.
2018. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Fogorvosnál mióta kell a diploma megszerzése után szakvizsga?
2018. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az általános orvosinál van ha rezidensnek mesz. Fogorvos azonnal kedhet magán praxist is és oep is támogatja.
2018. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1: 4,5 felett már summa cum laude...
2020. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!