Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosként mennyire fontos a...

Orvosként mennyire fontos a diploma minősítése?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy orvosból nagy hiány van az országban. Rezidensként mennyire befolyásolja a helyzetet hogy én most rite vagyok, cum laude vagy summa cum laude?

2016. máj. 3. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sokat számít.

Ha olyan helyre akarsz menni, ahol kevés az orvos, pont le fogják szarni, hogy "csak" rite diplomád van.

Ha pedig olyan helyre mennél, ahol komoly verseny van a helyekért, akkor többet számít az, hogy ismernek-e vagy sem. Ha mondjuk előtte ott voltál gyakorlaton, megismertek, akkor nem hiszem, hogy egy vadidegent vesznek fel helyetted csak azért, mert neked cum laude, neki meg summa cum laude diplomája van.

De azért előfordulhat persze, hogy felvételin megnézik, bizonyos tárgyak jegyei elvileg bele is számítanak a felvételibe, szóval hátránynak biztosan nem hátrány, ha minél jobb eredménnyel végzel. De nem kell a kardodba dőlni és a karriered temetni, ha véletlen rite minősítés kerül végül a diplomádba.

2016. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. jún. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!