Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szóbeli érettségi beosztásna...

A szóbeli érettségi beosztásnak vannak szabályai?

Figyelt kérdés
Holnap lesz az érettségi beosztás hivatalos közzététele az iskolánkban. A kérdésem az lenne, hogy ha pl. csütörtökre osztanak be, akkor van arra lehetőségük, hogy behívjanak egy korábbi napon felelni? Azt hallottam, hogy korábbann csak az eredetileg beosztott napon hívhatnak be, de aggódom, hogy random felhívnak, hogy menjek be. Köszi a válaszokat!

2018. jún. 18. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azt mondták, legyünk készen létben, mert lehet behívhatnak előbb, de ez ritkán szokott előfordulni.
2018. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk, aki nem az első napra volt beosztva, haza is mehetett.
2018. jún. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is ezt mondták, de nem tudom, mennyire van rá esély
2018. jún. 18. 13:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Az osztályunkban kb 20 fő van, de velünk érettségizik másfélszer ennyi előrehozott érettségiző. Tavaly én is tettem előrehozottat és második napra hívtak be, de nem tudom, hogy az előrehozottakat idén is az elejére osztják be vagy nem
2018. jún. 18. 13:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért egy nap csúszás nem szokott lenni... Szerintem szimplán csak arra gondolnak, hogy kb. fél órával korábban legyél ott, hogy ha valaki gyorsabban végez, rosszul lesz vagy akármi történik, akkor te már tudj menni és ne kelljen várni, mert ezzel is nyernek egy kis időt.


Mi két napra voltunk beosztva és aki csak délután vagy másnap került volna sorra az el is mehetett és kb. fél órával a kiírt időpont előtt ment mindenki a szóbelire. Az előrehozottan érettségizőket nálunk is az elején szokták gyorsan letudni, mert ők általában csak egy tárgyból vizsgáznak és az esetek többségében az is idegen nyelv, ahol nincsen felkészülési idő sem, szóval gyorsan megvan.

2018. jún. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi az esély, hogy ha kihirdették, akkor hamarabb behívjanak. Mondjuk egyik osztálytársad rosszul lett, és kért egy másik napot, és cserélni kell, hogy ne legyen üresjárat. De ilyenkor inkább meg szokták kérdezni, hogy hajlandó vagy-e korábban menni. Emiatt ne parázz. De az lehet, hogy ha nagyon pörög a vizsga, akkor behívnak 1-2 órával hamarabb, mint amire írtak, ha ott vagy.
2018. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!