Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha passziváltatok egy félévet...

Ha passziváltatok egy félévet és közben, vagy utána félévkor kiiratkozom, akkor is vissza kell fizetnem a képzési díjat?

Figyelt kérdés
Államin. Egy ingyenes félévem levelezőn már felhasználtam.
2018. jún. 22. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A passzív félévért nem kell fizetni.
2018. jún. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen képzésen vagy? Alap, mester, vagy osztatlan? Én nem mondanék neked száz százalékot, mert itt gyorsan változnak a szabályok. Én három éve alapképzésen megcsináltam egy félévet (nappalin) és utána passziváltam, és a passzív után kiiratkozási kérelemmel otthagytam. Ha jól tudom alapképzésen fél évet, osztatlanon egy évet lehet úgy eltölteni, hogy nem kell kifizetni, ha utána otthagyod, és ebbe a passzív félév nem számít bele, tehát így nekem sem kellett fizetni, de mivel te levelezőn vagy azt nem tudom megmondani, ott hogy működik pontosan. Egyébként bár kifizetni nem kellett, az a felhasznált félév olyan szempontból elveszett, hogy annyival kevesebb támogatott félévem maradt (értelem szerűen). Ha nagyon aktuálissá válik, én itt néztem körül, illetve kerestem ki valami ügyfélszolgálatos telefonszámot, ahol nagyon idegesítően részletesen kikérdeztem őket, de elég normálisan tudtak válaszolni mindenre, viszont már nem tudom pontosan melyik volt az a szám, de böngészd át, ha szükséges: [link]
2018. jún. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem levelezőn vagyok, hanem úgy értettem, hogy levelezőn már elhasználtam államis félévem. - Kiiratkoztam.
2018. jún. 23. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!