Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz a jogász hallgató...

Nagyon nehéz a jogász hallgatóknak?

Figyelt kérdés
Tényleg rengeteget kell magolni? Van szabadidőtök? Napi hány órátok van? Bejártok az előadásokra?

2018. jún. 25. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Sok hasonló kérdés volt már, ott találsz értékelhető infókat :) szeretnél jogot tanulni?
2018. jún. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindegyikre, kb a fele értelmetlen:D Szabadidő meg van szorgalmiidőszakban,de érdemes akkor is ugy napi 2-3órát tanulni és akkor nem szakadsz meg vizsgaidőszakban :DMagolni a törvényszövegeket dajnos kell, de azért a legtöbb tanár nem kéri teljesen szó szerint.
2018. jún. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szorgalmi időszak napi 3-4 óra tanulás mondjuk, vizsgaidőszak 10-12 óra naponta, targytól illetve félévtől függően, volt hogy pl. harmadév, negyedév esetében sok szeminárium volt és volt, hogy mindenhol zh-t írtunk minden héten majdnem, így mivel sok óránk volt később értünk vissza este úgyhogy akkor a hétvégek mentek rá a felkészülésre.

Záróvizsga időszak pedig kb. március-június vagy július szintén napi 10-12 óra folyamatos készülést igényelt, mivel nagy anyagrészeket kell tudni elég pontosan visszaadni. Emlékszem mi 20-as csoportokba bontba kezdtük az első évet, egy csoportba kb. 18-20 fő volt, ebből 7-en jutottunk el csúszás nélkül a záróvizsgáig és abból hármunknak sikerült elsőre minden, sok barátom sajnos a polgári jog zv-n csúszott el...Kb. olyan 200-an végeztünk mindenkivel együtt (nappali, levelező) úgy, hogy kb. 450 körüli létszámmal indultunk, én az ELTE-ről tudok csak nyilatkozni, de szerintem ez más jogi karon is így megy.

2018. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Átlagosan napi hány órát vagytok a egyetemen? Van hogy egész nap?
2018. jún. 27. 16:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez órarendtől függ, ha úgy tudtad felvenni a tárgyakat, akkor be tudod zsúfolni egész napokra de előfordul hogy nem, akkor viszont lukas időközök is vannak
2018. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
84%
Szia! En az elten tanulok jogot, hetfon volt az utolso vizsgam, szeptembertol a harmadevet kezdem. A szorgalmi idoszak nem veszes, novemberben illetve majusban azert bedurvulnak a dolgok, az osszes szeminariumon, fakton, diffen stb iratnak olyankor, viszont eddig nem volt veszesen sok oram, sot, volt egy felevem, amikor ossze tudtam ugy rakni az orarendem, hogy keddre es pentekre semmi nem esett, csutortokon pedig 10tol delig volt egy oram es a hetfo keddet se ugy kepzeld, hogy reggel nyolctol este nyolcig bent voltam. A vizsgaidoszak viszont eleg kemeny, egy bo honap nonstop tanulas.
2018. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez évtől is függ, pl. ELTE-n a 2. év a legkönnyebb, bár most pont változott a tanrend, de pár éve úgy volt, akkor nem kellett belehalni a tanulásba a szorgalmi időszakban, volt több szabadidőnk, aztán jött a 3. és 4. év, az már sokkal durvább volt, ott szorgalmi időszakban is totál kivoltunk mire a vizsgákhoz eljutottunk :D 1.év meg azért volt nehezebb mert teljesen más közegbe, oktatási rendszerbe kerültünk és meg kellett szokni mindent, szóval akkor több időt kellett tanulással tölteni.
2018. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!