Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valakinek nappali és...

Van valakinek nappali és levelezős összehasonlítási alapja jogi egyetemen?

Figyelt kérdés

Én az ELTE-n vagyok nappalis, és szerintem full feleslegesen járok be. Most nagyon elgondolkodtam rajta, hogy átkérem magamat levelezőre.

A levelező miben más? Néztem a tantervüket, és kevesebb órájuk van.

Hétvégén be kell jàrni? Minden hétvégén? Tananyag könnyített valamennyire? Vizsgán hogyan kezelnek az oktatók? Nappalisolhoz képest hátránnyal, előnnyel, vagy semlegesen indultok vizsgázni?

Amúgy így év közben pázmány levelezőre is át tudom kerni magamat?

Bocs a sok kérdést, és köszi a válaszokat!

Bemegyek TO-ra is kérdezősködni majd természetesen, de érdekelne olyanok véleménye, akik átéltek váltást vagy szimplán levelezőt végeztek és bele látnak a nappalis életbe.



2018. jún. 20. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Tapasztalom,hogy levelezősökkel elnézőbbek,hisz a legtöbbnek csaladja és/vagy munkája van. Volt hogy vizsgán a vizsgáztató kérdezte meg egy hölgytől,hogy levelezős-e.De én már eleve a kapcsolat építése miatt se lennékevelezős.
2018. jún. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek, első válaszoló.
2018. jún. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Amikor anno én jártam, nem voltak elnézőbbek, sőt. Nappalin kezdtem, és levelezőn fejeztem be. Az időbeosztás más, tananyag full ugyanaz. Az ELTE-n nem volt hétvége, hétfő-szerda-péntek volt, ha jól emlékszem. Amíg volt leckekönyv, szóbelin nem nézték, ki milyen (nappalisokkal együtt vizsgáztunk). Ugyanazt a diplomát is kapjátok, nincs első- és másodosztályú jogász. Én például levelezős diplomával lettem anno egyetemi tanársegéd, a tudományos teljesítményemben ez nem jelentett hátrányt.
2018. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
(Tanulmányi Hivatalban Gáborhoz fordulj).
2018. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!