Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hová érdemes pótfelvételizni?

Hová érdemes pótfelvételizni?

Figyelt kérdés

Álmaim szakirányához nem volt elég az érettségi. Ha a követelmény alapján számolom a pontokat, minimum pont sincs. Viszont, ha nem duplázom azt a két szakot, (töri+matek)

Hanem általánosan nézem, 300 pontot ad. Hová jelentkezzek, hogy biztosan felvegyenek?



2018. jún. 29. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
vársz egy évet újrapróbálkozzol és akkor álmaid szakirányát tanulod
2018. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen. Gondoltam ra, de csaladi okokbol muszaj mennem

Ezert szeretnem igy. Aztan kozben ujraerettsegizek akar

2018. jún. 29. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A pótfelvételi során meghirdetett szakok mennyiségileg jóval kevesebb lehetőséget tartalmaz számodra mint mikor februárban felvételiztél. Szerintem ha találsz valami olyan szakot ami esetleg "közel áll" ahhoz amit választani szerettél volna akkor próbáld meg, de az állam azt hiszem csak 12 ingyenes félévet biztosít az egyetemen kivéve orvosi nem biztos h én egy olyan szakra pazarolnám amin vagyok kb 1 évet hanem arra amit tényleg szeretnék mert lehet ha azt elvégzem még lenne máshoz is kedvem de a 12 félévből elbasztál 2 és az mondjuk még kellene. Én a helyedben valami 1-2 éves okj kezdenék el amivel mondjuk el tudnál valahol helyezkedni a jövőben ha talán az álmaid szakja nem jön be, azt is ott lehet hagyni ha (2 éves) és újra akarsz próbálkozni a felvételin csak egy okj képzés olcsóbb mint egy félév az egyetemen ha ott szúrom el azt h ingyenes az első az nekem kevésbé fájna, mellesleg vannak olcsóbb okj amiket ki kell fizetni, tényleg nem drága. Hogy hová jelentkezz miután elmondtam a véleményem nézd meg a felvételi adatokat majd hogy egy szakra hány embert lehet felvenni válassz olyan szakot ahol a ponthatár minimum vagy kevésbé népszerű.
2018. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

# 3


Pótfelvételivel csak fizetősre lehet jelentkezni.

De én meg pont ezért nem jelentkeznék, ha aztán úgyis abbahagynád. Minek feleslegesen kidobni a pénzt egy olyan szakra, amit aztán el sem végzel?

2018. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam felsőoktatási szakképzésen, illetve hogy mi és menynire lenne hasznos.

A pénz nem akadály. Én fizetek magamnak. És van félretett pénzem, míg munkát nem találnék.

2018. jún. 29. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!