Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Negyedszeri tantárgyfelvétel,...

Negyedszeri tantárgyfelvétel, levelezőre való átjelentkezéssel?

Figyelt kérdés

Van 3 olyan tantárgyam, amit negyedszerre vennék fel. Most jelentkezem át levelezős képzésre. A negyedszeri tantárgyfelvétel miatt elbocsájthatnak vagy az átjelentkezés miatt ez nem áll fent? Egyáltalán elbocsájtanának vagy csak átsorolnának fizetősre?

PTE-MIK-ről van szó.



2018. jún. 30. 04:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán még átjelentkezhetek levelezős képzésre?
2018. jún. 30. 05:12
 2/6 E1992 ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy a harmadszori tárgyfelvétel után (nem teljesített tárgyak esetén) megszűnik a hallgatói jogviszonyod. De pótjelentkezéssel újra tudsz felvételizni, az eddig teljesített tárgyaidat elfogadtatod, s ősszel folytatod a tanulmányaidat.

Lehet,hogy létezik más módja ennek, nem tudom. Nekem ez a megoldás jutott eszembe.

De ez csak akkor járható, ha valóban azt akarod tanulni, amit tanulsz.

2018. jún. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tárgyfelvételek száma intézményenként (sőt karonként is) változhat. Érdeklődd meg, hogy nálatok limitálva van-e.
2018. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!!!!


Ugye, nálunk 6 vizsga (gyakjegy) beleszámít és 3 tárgyfelvétel.


Utána kirúgnak, de ott van az újrafelvételi.


Pótfelvételin felvételizz újra!!!!



Amúgy én is így vagyok, csúszok, de bántanak otthon, úgyhogy inkább otthagyom. Amúgy sem akartam egy másodpercig sem odajárni, csak kényszerítettek.

2018. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek!

Úgy néz ki, hogy nálunk él ez a 3 felvételes dolog. Ha jól értem, akkor most majd az augusztusi pótjelentkezésnél újrajelentkezhetek levelezősre és akkor nincs probléma a tárgyakkal, újra felvehetem őket gond nélkül.

A szakmát szeretem, érdekel is. Egy bizonyos tanárral vannak problémáim. Szeretnék mindenképp diplomát, hogy dolgozhassak a szakmában.

2018. júl. 1. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:
TVSZ! Amúgy ha a tanárnál kihúztad a gyufát, és pikkel rád, akkor másik egyetem. Ne legyen igazam, de láttunk már olyat, hogy az istennek se engedtek át valakit emiatt.
2018. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!