Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinfón első éven...

BME mérnökinfón első éven fizikából mit fogunk tanulni?

Figyelt kérdés
Fizikából nagyon 0 vagyok, és még itt a nyár, szeretném pótolni a hiányosságaimat. Mi lesz első évben fizikából? mechanika, termodinamika és mágneses tér, elektronika és atomfizika amiket az interneten találtam ( [link] ). Mi okozhat nagyobb problémát ezek közül?

2018. júl. 5. 09:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2018. júl. 8. 08:40
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

#7


"A fizika nem kifejezetten nehéz. Ha valaki nullán van, akkor is teljesíthető." Pontosan ezt írtam.


"A matekkal ugyan ez a helyzet, de ott már talán kell egy erős közép és arra fog építeni az egész tananyag." - Ezt erősen cáfolja a 0.zh, nem? Valamint szerinted mindenről csak a hallgatók tömkelegei tehetnek, az oktatók és a kar az semmiről nem tehet, ugye?


"Az, hogy te kibuktál" - Ez csupán a te véleményed.


"Az, hogy minde BMEs kérdést, amit az elmúlt 1 évben olvastam mindig ott voltál és ócsároltad a BMEt és a kérdezőket, hogy milyen hülyék hogy oda mennek" - az állatásaimmal ellentétben viszont egyetlen érvet nem tudtál írni.


"Szerintem te mindennap leülsz a gép elé és beütöd a gyakorinak a keresőjébe, hogy BME és valamilyen oknál fogva élvezed ezt a fajta trollkodást." - Én ezt inkább tárgyilagos tájékoztatásnak nevezném. :)


A fizika nem kifejezetten nehéz. Ha valaki nullán van, akkor is teljesíthető.



A matekkal ugyan ez a helyzet, de ott már talán kell egy erős közép és arra fog építeni az egész tananyag. Csak tanulni kell folyamatosan.



Az, hogy te kibuktál vagy éppen rettenetesen nehéznek találtad a te gyenge képességeidről árulkudik.



Az, hogy minde BMEs kérdést, amit az elmúlt 1 évben olvastam mindig ott voltál és ócsároltad a BMEt és a kérdezőket, hogy milyen hülyék hogy oda mennek azt mutatja, hogy rettenetesen gyerekes vagy.



Szerintem te mindennap leülsz a gép elé és beütöd a gyakorinak a keresőjébe, hogy BME és valamilyen oknál fogva élvezed ezt a fajta trollkodást.


"Az meg, hogy sokaknak nem megy nem azt jelenti, hogy túl nehéz a szak. Gondoltál arra hogy a legtöbben nem tanulnak óráról órára?" - A hallgatói minőségben talán második a BME a VIK-en különösen magas az átlagpontszám, tehát a legjobb hallgatók jönnek ide. Ők gondolod annyira hülyék, hogy nem tanulnak óráról órára? Csak a hallgatókban van a hiba, az oktatók, a tanítás minősége és a kar az tökéletes, ugye?

2018. júl. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát én nem tanulok óráról órára és sohase tanultam, mégse olyan nagy kunszt.

Ha a szakot nem lehetne elvégezni nem lenne ennyi jelentkező. Kedves 57% hagyd már abba. Felfogtuk te kibuktál, lehet ez a tanárok hibája is ez tény. Nekem középsuliba volt olyan tanárom aki órát se tartott, akkor otthon szépen rákerestem a tananyagra dogakor és megtanultam..

Nem mindenki végzi el, szórják a népet a jobbak maradnak csak bent, ez ilyen. Szerintem az lenne a gond, ha minden jelentkező simán elvégezné.

2018. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy miért nem minden felvett hallgató végzi el a BME-VIK-et.

A kérdés az, hogy milyen minőségben oktat a kar? Ez a nem mindegy. A minőség akkor jobb, ha a kar minél többet tesz hozzá a hallgató kompetenciájához. És ezzel van a probléma, nem a hallgatók kompetenciájához tesznek hozzá, hanem szívatják a hallgatókat. Nem azért nehéz elvégezni a VIK-et, mert nehéz és erős az oktatás, hanem azért mert alacsony az oktatás minősége, alig tudnak valamit hozzátenni a hallgatók kompetenciájához. És ezért van nagy előnye a többi egyetem e szakjainak a BME VIK-kel szemben.

Szerintem nagy hibát követ el, aki ide jelentkezik első helyen, ezek miatt.

2018. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"A kérdés az, hogy milyen minőségben oktat a kar? Ez a nem mindegy. A minőség akkor jobb, ha a kar minél többet tesz hozzá a hallgató kompetenciájához. És ezzel van a probléma, nem a hallgatók kompetenciájához tesznek hozzá, hanem szívatják a hallgatókat. Nem azért nehéz elvégezni a VIK-et, mert nehéz és erős az oktatás, hanem azért mert alacsony az oktatás minősége, alig tudnak valamit hozzátenni a hallgatók kompetenciájához. És ezért van nagy előnye a többi egyetem e szakjainak a BME VIK-kel szemben."


És ezt alá is tudod támasztani valami objektív adattal is? Vagy csak abból hogy sokan (köztük te) nem tudják elvégezni? Mert akkor egyáltalán nem biztos hogy igazad van

2018. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Persze.

Ezért nem engedik a duális képzést a VIK-en alapképzésen, mer ez rögtön megmutatná az alacsony oktatási minőséget.

Ezért van szerződésük különböző cégekkel, hogy gyakornoki programra csak VIK-es MSc-st vehetnek fel és a alapképzésest nem. Más egyetem ilyen szivatást nem csinál a saját BSc-s hallgatóival.

Ezért nincsen oktatási minőségbiztosítási rendszer a VIK-en.

2018. júl. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

OBJEKTÍV adatot kértem, forrásokkal alátámasztva, de Te még csak a saját hülyeségeidet hangoztatod.


"Ezért nem engedik a duális képzést a VIK-en alapképzésen, mer ez rögtön megmutatná az alacsony oktatási minőséget."


Nem ezért nem engedik, hanem egész egyszerűen nincs értelme. Mégis milyen szakmai dolgot tud csinálni egy első féléves hallgató egy munkahelyen? Igen, semmit.


"Ezért van szerződésük különböző cégekkel, hogy gyakornoki programra csak VIK-es MSc-st vehetnek fel és a alapképzésest nem. Más egyetem ilyen szivatást nem csinál a saját BSc-s hallgatóival."


Ez meg nettó baromság, bármelyik VIK-es bsc-s ismerősömet mondhatnám ellenpéldának :D mindet felvették gyakornoknak

2018. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Nem ezért nem engedik, hanem egész egyszerűen nincs értelme. Mégis milyen szakmai dolgot tud csinálni egy első féléves hallgató egy munkahelyen? Igen, semmit."


Ebben igazad van. Egy BME VIK MI-s hallgató valóban semmit.


Egyébként saját magadnak mondasz ellent. Ha nem tud semmit csinálni minek jelentkezik gyakornoknak és miért veszik fel a cégek? Vagy csak a mekire gondoltál, ahova a vik-eseket gyakornoknak felveszik?

És ha mennek gyakornoknak, akkor miért ne mehetnének duálisban gyakornoknak? Tehát nettó baromság amiket írogatsz.


Egyébként a top munkahelynek számító SAP felvesz (lenti link) pl. OE BSc-st, meg BGE BSc-st az alábbi pozícióra, de BME VIK-es BSc-st nem, csak MSc-st.

A BME VIK MI BSc sajnos már sehol nincs.


[link]

2018. júl. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!