Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre fogok mesterképzésre...

Jövőre fogok mesterképzésre menni pszichológiára és nem tudom, hova menjek? Számít ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nem akarok kutatni, pszichoterapeuta szeretnék lenni. Számít esetleg a későbbiekben, hogy hol végeztem a mesterképzést? Vagy tök mindegy? Tanácstalan vagyok. Azért sem mindegy, mert minden egyetem mást kér a felvételi során, és azért ezekre nem lehet az utolsó pillanatban beugrani, előkészületet igényelnek.


Ha választhatnátok, milyen sorrendet állítanátok fel a budapesti sulik között? Vidékre nem szeretnék utazni. Szóval Elte, Pázmány, Károli, BME?



2018. júl. 6. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem nincs nagy jelentősége. Egy jobb nevű hellyel azonban valamivel könnyebb.

Bár pszichológusként így sem könnyű megfelelő állást találni.

2018. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Mivel a különböző egyetemeken különböző specializációk vannak, ezért igen, számít, de elsősorban neked, hogy mit fogsz tanulni 2 évig (talán a diplomába se kerül be a specializáció, de ebben nem vagyok biztos). A lényeg, hogy olyan specializációra jelentkezz, ahol a tanultakat fel tudod majd használni/tudod kamatoztatni később, ha már szakirányú továbbképzésre/szaaképzésre jársz (ahhoz, hogy pszichoterapeuta legyél, kötelező), vagy dolgozol. Tehát logikus módon, ha pszichoterapeuta akarsz lenni, akkor nem munka- és szervezetpszichológia specializációra fogsz jelentkezni.

Érdemes itt szétnézni, ha még nem tetted volna meg:

[link]

2018. júl. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
83%
A mester végén, a végzettség szempontjából nem számít, mindenki pszichológus titulust kap. 5 féle szakirány közül lehet választani összességében, viszont nem mindegyik található meg minden egyetemen, ez a végzéskor zárójelben bekerül a diplomába, de az elhelyezkedést tekintve nem számít. Érdemes viszont nyilván olyan szakirányt választani, ami kapcsolódik ahhoz, amit később csinálni szeretnél. Ha pszichoterapeuta akarsz lenni, akkor azt javaslom, hogy a klinikai szakirányt, vagy, ha gyerekekkel akarsz foglalkozni, akkor a fejlődéspszichológia szakirányt válaszd a mesteren, mert ezek kapcsolódnak inkább hozzá. A mester után szinte kötelező valamilyen szakképzést is elvégezni, ez már jobban meghatározza a későbbi munkaterületet. Neked asszem a klinikait kell majd elvégezni ehhez, szóval ezért is hasznos, ha a mesteren is ezt csinálod. Az, hogy melyik egyetem, csak annyiban számít, hogy van-e ilyen szakirány ott. Klinikai szinte mindenhol van. Az, hogy melyik egyetem, igazából mindegy. Én az ELTE-n végeztem a mestert, bár a tanácsadás szakirányon, de én szerettem, és szerintem jól felkészít a szakmára.
2018. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha pszichoterapeuta szeretnél lenni, akkor a mesterképzés után klinikai szakpszichológusi képzést kell elvégezned. Kétféleképpen dönthetsz: már a mesterképzésen is a klinikai terület felé orientálódsz, ezzel sok tudást és tapasztalatot gyűjthetsz és lesz kellő kompetenciád ahhoz, hogy elkezdj az egészségügy területén dolgozni (ami kötelező a 4 éves klinikai szakképzés végzése közben, mármint az eü-s munkaviszony), vagy pedig választasz egy másik szakirányt (ami azért nem áll a legtávolabb, pl. nem munka- és szervezet, hanem mondjuk tanácsadás, fejlődés), mert később nem lesz lehetőséged a saját képzési utadban azzal a szemléletmóddal találkozni, amit egy másik szakirány tud nyújtani, tehát így gazdagodsz új nézőpontokkal, eszközökkel, más fajta tudással ahhoz képest, amit utána úgyis leadnak megint a klinikai szakképzésen.


Én még annyit hozzátennék tanácsként, hogy gondold át előre, fel fogsz-e tudni készülni mindegyik egyetem felvételijére, tehát érdemes-e tényleg 3-4 helyre is jelentkezned. Én az eddigi évfolyamokon, akiket BA-n végezni láttam, azt tapasztaltam, hogy baromira elfáradnak, nagyon össze vannak zavarodva, mert teljesen más dolgokat kérnek a különböző egyetemek, teljesen más határidőkkel, és más felkészülést is igényelnek a felvételik. Egyszerűen nincs kapacitás mindent észben tartani és mindenre felkészülni (bár annyira azért nem veszélyesek ezek a szóbelik sem). Arról nem is beszélve, hogy ha abban a félévben fogsz végezni, akkor a szakdolgozat leadása, záróvizsgázás, ha maradtak még komolyabb vizsgáid az utolsó félévre, akkor azok... Ezek mellett főleg nehéz nem túlterhelődni. A legtöbben 1-1 hely felvételijét félbehagyták inkább, amikor már látták, hogy egyszerűen nincs ennyi mindenre idejük és energiájuk, és utolsó pillanatban kellett pánikban prioritásokat felállítaniuk.

2018. júl. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!