Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit gondoltok, hogy fog...

Ti mit gondoltok, hogy fog alakulni a ponthatár (SZTE-ÁOK)?

Figyelt kérdés
Aki ide akar menni, annak hogy sikerültek az érettségik? Hány pontotok lett? :) Tudom, hogy nem lehet megjósolni a ponthatárt, szóval nem kell mondani, csak kíváncsi vagyok ki mire tippel.

2018. júl. 8. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem stagnál, nagyon max 5 pont emelkedés lehet.
2018. júl. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Én 499 ponttal kerültem be tavaly, kemény volt!
2018. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
haha, nagyon vicces. ja mégse
2018. júl. 8. 11:34
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Nekem 445 pontom van, egyik osztálytársamnak 427. Jön még utána egy 411, 408 meg 400 alatt, azt nem tudom pontosan.

Szerintem Szegeden stagnál, mégpedig azért mert vidékre hiába jelentkeztek idén kevesebben, Pest (oda meg kicsit többen jelentkeztek) után az emberek nagy része Szegedet jelöli meg, így aki lecsúszik Pestről, az Szegedre jön nagyrészt. De a többinél is stagnálást vagy pár pontos csökkenést tudok elképzelni.

2018. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megy a zöld:)
2018. júl. 8. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
4-es, szerinted pl egy dunántúli Pest után az ország túlfelén lévő Szegedet jelöli meg, amikor ott van neki Pécs? Vagy pl egy miskolci, salgótarjáni diák Szegedet, mikor ott van neki Debrecen? Ne általánosítsunk.. Az ország 4 orvosi egyeteme ugyanazt a képzési színvonalat nyújtja, passzióból senki nem fog több száz kilométert utazni csak Szegedért.
2018. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Meglepően sok diák jár amúgy az utolsó válaszoló által írt környékekről is a SZOTE-re pedig. :)

De az biztos persze, hogy a többség inkább a közelebbit válassza, csak mondom, többen vannak, mint amennyit az ember gondolna.


Egyébként előzőleg egy másik kérdéshez 418-at írtam, de amúgy olyan 416-422 közötti sávra lőném be, ha nem muszáj nagyon pontosan.

2018. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Kedves #6-os! #4-es vagyok


Egyetértek veled abban, hogy mind a négy orvosin ugyanolyan a képzés színvonala, de valamiért mégis Szeged a legközkedveltebb a SOTE után. Most voltam Pécsett a Középiskolások hete nyári táborban, és ott is a táborozók nagyrésze dunántúli volt. Ez értelemszerű, hiszen ez a PTE tábora volt, mégis ami engem is meglepett és ezek szerint veled sem lett volna másképp, hogy az emberek kb. fele még akkor is simán Pécs elé nyomná Szegedet, ha az előbbi utazás szempontjából kedvezőbb. Sőt én Nógrád megyei vagyok, ha már Salgótarján említetted, és simán átutazom az egész országot Szeged miatt, mert az a város tetszik és pont. Szerintem régen nagy baj, ha valakinek az az elsődleges választási szempontja, hogy mennyit kell utazni. Persze itt nem arra gondolok, hogy egy debreceni ne Debrecenbe járjon, hanem az olyanokra, mint a saját példám. De nem egy olyan emberrel is beszéltem, aki mondjuk pesti, bőven elég a pontja, mégis első helyen jelöl egy vidéki egyetemet. De volt egy olyan lány is, pont ebben a táborban, aki pécsi, de el szeretne szakadni otthonról, és valószínű ő is Szegedet jelöli meg.


És mielőtt valaki rámzúdítana egy szitokáradatot, tényleg UGYANOLYAN jó mind a négy magyarországi orvosi egyetem. Én ezért várost választottam, és a lehetőségeimet mérlegeltem. Igaz, hogy Szeged miatt átutazom az egész országot, illetve, hogy Pest és Debrecen közelebb van, DE én pl. Szegedbe szószerint beleszerettem, és elég csábító, hogy a koli csak 9300 Ft, míg máshol ennek a kétszerese. ;)

2018. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!