Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre (2019) felvételizni...

Jövőre (2019) felvételizni szeretnék a VIII. kerületi Vörösmarty Gimnáziumba. Lenne pár kérdésem vele kapcsolatban, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A dráma tagozatra szeretnék jelentkezni.

Főleg olyanok tanácsát, javaslatát várom akik oda járnak/jártak vagy sokat tudnak róla.. :)


Itt lenne pár konkrét kérdés, de csak mesélhettek is a suliról, minden érdekel!


- Milyen a suli hangulata, légköre? Tanárok rendesek?

- Egy tízes skálán mennyire szigorú?

- Számít az, hogy milyen suliból jöttem?

- Ha a korábbi tanévek átlaga nem valami fényes, és a központit megírom olyan középszerűre, attól még behívhatnak? (Alkalmasságira)

- Ha a tizedik osztályt kezdeném ott, akkor van gólyatábor? Vagy lenne valamilyen mód hogy megismerjem az osztálytársaimat?

-Alkalmasságin pontosan milyen feladatok vannak? Számít-e a jó énekhang, vagy inkább csak a kiállás?



Bocsi hogy ennyit kérdezek, de nagyon érdekel! :)



2018. júl. 10. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Suli hangulata nagyon jó, laza, befogadó. Tanárok nagyon törődnek a diákokkal jellemzően.


Szigorúság alatt mit értesz? Egyáltalán nem szigorú pl öltözködésben, hajfestésben stb. Mindenkit elfogadnak olyannak amilyen. Szerintem nem szigorú iskola a szó hagyományos értelmében, nagyon nem. Van akinek ez való és van akinek nem. Aki tudja, hogy így is kell teljesíteni, saját magad miatt, annak nagyon jó négy éve lesz. Aki azt hiszi, ez azt jelenti nincs követelmény, nem kell tanulni, bejárni, aki nem tudja egy lazább légkörben saját magát kontrollálni, az repül. Évismétlés nincs, aki bukik az elmegy a suliból. Idén a drámás kilencedikesek közül egy járt így.


Idén minimum 20 pontos matek központi és 38 pontos magyar kellett a behíváshoz kb. Ezt matekból nevezhetjük középszerűnek, magyarból semmiképp. És ezzel csak behívhatnak, de nem vagy bent. A tapasztalat szerint jeles-kitűnő bizi mellé is minimum 60-65 pontos központi kell hogy esély is legyen bejutni. A legtöbben a bejutottak közül inkább e felett írtak.


Tizediket nem lehet ott kezdeni, ha nem drámás suliból jössz. A művészeti tárgyaknak is van tanmenetük. Van kilencedikes és tizedikes anyag. Beszédtechnika pl csak kilencedikben van. Ha esetleg már tanultad és különbözetit teszel talán, ha nagyon jó vagy.Gólyatábor ennek megfelelően csak a kilencedikeseknek van. De az osztálynévsor nyilvános, közösségi médiás oldalakon tudsz ismerkedni.


Jó énekhang nem számit, a kreativitás, rátermettség számít. 3 órás gyakorlati vizsga van. Rengeteg feladat van, de egy vers és egy ének kivételével nem annyira körülírható. Drámás képesség felmérések inkább.


Nem számit honnan jöttél.

2018. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Semmilyen tagozatot nem lehet tizediktől kezdeni?

Köszönöm a választ egyébként :))

2018. júl. 15. 09:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy kérdést megér az igazgatónőnél azért, hátha enged. Tanultál már valaha ilyesmit?

Hát sport van még, de gondolom az nem érint, természettudományi meg média. Gondolom mindből meg kell győzni, hogy tudod az emelt tagozat követelményét. Kivéve sport, de ott versenysportolók vannak.

2018. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom h az első mire gondolt, de én idén felvételiztem és nem annyi. Csak Drámán volt eleve 83 pont a behíváshoz. Asszem 38 - 40 matek 43- 45 magyar. Asszem így volt az eloszlása.
2018. júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Neem, te valamit nagyon félreértettél. Nem kellett 38 pontos matek drámához...szerintem hozott pontokkal együtt kellett annyi.
2018. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, utolsónak van igaza. 83 összpontszámtól hívtak be, tehát a max. 25 hozott pont mellett legalább 58 pontos írásbeli kellett a szóbeli behíváshoz.
2018. júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!