Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti is izgultok a ponthatárok...

Ti is izgultok a ponthatárok miatt?

Figyelt kérdés

Én nagyon! 2010 óta nem volt annyi a ponthatár, mint amennyi pontom nekem most van. 62 ponttal több pontom van mint a tavalyi ponthatár,de akkor is nagyon izgulok! Mindig belegondolok, hogy mindenki azt mondta mennyire könnyű volt az érettségi, stb. Es félek, hogy lecsúszok róla.. :(


Ti is izgultok?



2018. júl. 13. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Én nem. Igazából felesleges, ezen nem tudok változtatni már, max majd a következőnél jövőre.
2018. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Én egyáltalán nem izgulok. Egyrészt azért, mert hozzád hasonlóan szerintem bőven vannak pontjaim és nem volt még ilyen magas ponthatár egyszer sem. Másrészt pedig nem olyan nagy dolog ez, hogy izguljak miatta. Bár nekem ez már a második alkalom, hogy felvételizek, de igazából tavaly sem izgultam egyáltalán, ugyanezen okokból kifolyólag. Szerintem, ha 62 ponttal több pontod van, akkor nyugodtan hátra dőlhetsz és lazíthatsz, mert nincsen miért aggódni :)
2018. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, a szüleim is azt mondják, hogy nincs mitől félnem :). Én viszont egy nagyon parázós személy vagyok sajna, ettől is félek a pontjaim ellenére :(


Nagyon sok sikert kívánok a felvételin!

2018. júl. 13. 10:53
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy egyáltalán nem kell izgulnom. 296 pont kell, és nekem 430-at sikerült összehoznom. Csak a magyart és az emelt olaszt nézik, azért ilyen sok. Szóval lehet, hogy idén én leszek az egyedüli, aki egyáltalán nem aggódik. :D
2018. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,melyik egyetem melyik szakára mész?
2018. júl. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
En nagyon szenvedek. Szegedre szeretnek menni, 30 ponttal van tobb pontom, mint a tavalyi hatar, ket eve nagyon magas volt, es voltak evek, mikor nem indult egyaltalan a szak. ELTEre tutira felvesznek, mert ott majdnem 100 ponttal ugrom a tavalyit, de leirhatatlanul utalom Budapestet. Szegeden mar megvan a helyem baratoknal, ismerem a terepet es szeretem is. Tenyleg mar neha hanyingerem van es gyomorgorcsom a bena ponthatarok miatt. :(
2018. júl. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem izgulok. Nekem 64 ponttal van több, mint amennyi kell. Szóval felesleges izgulnom és neked is. Akkor lenne para, ha 1-2 pont lenne a különbség. Igazán lehetne több önbizalmad. Hidd el, simán bejutsz! ;)
2018. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 116 ponttal van több, mint amennyi valószínűleg kell, úgyhogy én nem aggódom :D De te is nyugodtan hátradőlhetsz, simán felvesznek.
2018. júl. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak egyébként olyan szakok ,amiknek már 5-6 éve konkrétan ugyan annyi pont a ponthatáruk?
2018. júl. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


Utolsó, igen, én tudom az enyémről (a kisgyermeknevelőről), hogy alig (vagy egyáltalán nem) változott a ponthatár az évek alatt. Amúgy ez a szak csak 2009 óta van az ELTE-n, előtte csak OKJ-s képzés volt. És nem amiatt alacsony, mert olyan a színvonal, hanem mert alig jelentkeztek. De ahogy hallottam, idén több volt a jelentkező erre is és ha jól sikerültek átlagban a magyar érettségik (csak ezt kérik), akkor lehet, hogy végre eléri a 300 pontot.

2018. júl. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!