Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha nem vesznek fel...

Mit tegyek ha nem vesznek fel Corvinus Pénzügy és számvitelre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Szeptemberben leszek végzős, BCE PSZ-re szeretnék majd jelentkezni, viszont félek, hogy pár ponttal lecsúszok az állami ponthatárról. Matekfakton vagyok, angolból fogok emeltezni szóval ezekkel nincs gond, de mégis tartók attól, hogy nem lesz elég pontom.


Kereskedelem és marketing is szóba jöhet BCE-n, de arra is hasonló a ponthatár. Illetve BGE Ker-Mark angolult is néztem, de mostanában nagyon lehúzták a BGE-t itt gyakorin..


Amin még gondolkozok, hogy megjelöljem majd BCE után az a METU, ott is van PSZ meg Ker-Mark, persze tudom, hogy fizetős, meg sokan kamu egyetemnek tartják, de jók a partner kapcsolataik, ill. engem főleg a gyakorlatiasság érdekel, mert szeretnék úgy kijönni az egyetemről, hogy tanultam is valamit..


(Egyébként is egyetem után saját vállalkozásban gondolkodok, csak szeretnék kicsit belelátni, hogy hogy működik a könyvelés, marketing, stb)


Szerintetek ha nem sikerül bejutni BCE-re válasszam a METU-t?



2018. júl. 13. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem válaszd a BGE-t, ott végezd el a BSc-t és utána menj a CEU-ra vagy a BCE-re mesterszakra.


A BGE az magyarul PSZF, Magyarország valaha volt legjobb pénzügyi főiskolája, rengeteg jó szakember és cégvezető végzett ott, nyugodtan mehetsz oda.

2018. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* Illetve ha kermark akkor volt Külker, erre ugyanaz vonatkozik, nyugodtan tanulhatsz ott, jó hely.
2018. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Inkább BGE-t jelöld meg 2.-nak BCE után. Sokan szeretik szidni, de ettől függetlenül nagyon jó egyetem, és értékes diplomát ad. Ha nem tudsz dönteni melyik szak érdekel jobban, akkor pedig PSZ legyen az első helyen.
2018. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) De egyébként a BGE-n is szinte ugyanaz a ponthatár, szóval azt jó lenne elérni akkor.
2018. júl. 13. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha államiban gondolkodzs akkor corvinus mert több az ösztöndíj lehetőség (tanulmányi, szociális)


Viszont önköltség corvinuson nem éri meg.

2018. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Milla80 ***** válasza:
Hany evig szoktak az alapszakot vegezni ?
2018. júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Államira szeretnék.

7 félév az alapképzés.

2018. júl. 14. 22:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Na milyen lett az erettsegi es hany pontod lett?bejutsz szerintes a corvinusra?
2019. jún. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!