Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tudnom kezdőként a...

Mit kell tudnom kezdőként a Debreceni Egyetemről és elvárásairól?

Figyelt kérdés

KB. 1 év múlva mennék a Debreceni Egyetemre (ha felvesznek) és szerintem a pontom simán meg lesz rá, és nem konkrétan a tanulásra és a kreditekre értem a kérdést, hanem inkább a kollégium részére. Én kollégista lennék ott és az alábbi kérdésekre szeretnék választ kapni egy tapasztaltabb személytől:

- Az Egyetemnek a kollégiumaiban csak alapvető szabályok vannak (pl.: kulturált viselkedés, stb.) azaz nincs olyan hogy takarodó, meg hasonló, mint a középiskolai koliban?

- Ha bekerültem, érdekelne a tantárgyak összeállításának folyamata, mivel mindenki maga állítja össze az órarendjét. (Ennyit én is tudok). Le tudja ezt írni valaki?


Lehet, hogy elég buta kérdésnek tűnhet az első kérdés, de még újonc vagyok e-téren, és minden hasznos választ megköszönök! Ezek a fő kérdéseim, de azt is megköszönném, ha valaki plusz információkkal is tudna szolgálni, mivel nem sokat tudok ezzel kapcsolatban.



2018. júl. 14. 02:22
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Ugyan nem oda járok, de egy általános választ tudok adni. A kolikban nincs takarodó, a kultúrált viselkedés sem mindig jön össze egyeseknek. Az órarendösszeállításról annyit mondok, hogy minden szaknak van egy mintatanterve, amit követve 6-12 félév alatt végzel (szaktól függ a képzési idő). Megnézed, hogy a félévben melyik tárgyakat vennéd fel, ehhez tudnod kell, hogy minek van előfeltétele és teljesítetted-e. Ha követed a mintatantervet, akkor nagy eséllyel nem ütköznek az óráid, csúszás esetén ez nem garantált. Ha valamit nem teljesítesz, akkor a ráépülő tárgyat nem veheted fel. Lehetnek kötelezően és/vagy szabadon választható tárgyak is a mintatantervben, előbbi esetén egy megadott tantárgycsoportból kell felvenned egy tárgyat, utóbbi esetben bármit felvehetsz, amit meghirdetnek az egyetemen. Ezeket szintén időpont szerint beilleszted az órarendbe.
2018. júl. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A nyílt napokat azért találták ki az egyetemeken, hogy minden érdeklődő minden kérdésére autentikus választ kapjon!

Így van ez Debrecenben is. Menj el, nézz szét, kérdezz meg mindent, és a saját benyomásaid szerint dönts!

Ja és ingyenes!

2018. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszírónak nagyon köszönöm a választ, sokat segített! :D
2018. júl. 14. 10:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért fontos hogy milyen karról beszélünk. Például orvosin, fogorvosin, gyógyszerészetin fix az órarend. Ebbe kell beleilleszteni tesit, kötelezően választható, szabadon választható tárgyakat beilleszteni (amennyiben veszel fel)

Kolikról annyi hogy 15 darab van Debrecenben, bármelyikbe jelentkezhetsz, nyilván célszerű azokba jelentkezni elsősdlegesen, melyek közel vannak az oktatási helyszínekhez. Általánosságban elmondható, hogy közelező elfoglaltságok, takarodó nincs (hogy is lehetne ha sokáig kell tanulni?).

Ha hajnal 4kor mászol haza, akkor se fogja senki megkérdezni hogy mit csináltál :D

2018. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Anglisztika szakról lenne szó, arról tudtok némi információt adni? :)
2018. júl. 16. 10:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok anglisztikás, de BTK-s vagyok, és járt pár csoporttársam oda minorba. A koliban nincs takarodó, felnőtt emberek vagyunk, akkor megyünk ide-oda, amikor akarunk. Angolon is van egy mintaterv, bár mivel nagyon sok hallgató van, így úgy tudom, hogy felosszák az órákat. Ezt úgy kell érteni, hogy meg van adva egy tárgyból min. heti 2 óra (ugyanaz mind, csak a hallgatókat így felosszák maximális férőhely szerint), és azt veszed fel, olyan időpontban, ahogy tudod, ahogy a Neptun engedi. Sajnos ez azt is jelentheti, hogy teljesen más időpontban veszed fel, mint ahogy azt tervezted. De van egy alap mintaterv. Ennek a tervnek minden tárgyát kell teljesítened, így lesz meg a megadott kredit (plusz a tesi és a szabválok, amiket akkor veszel fel, amikor akarsz, és azt amit akarsz.vannak tök jó szabválok pl olasz maffia története, bűnügyi nyelvészet (ami jobb mint,hogy hangzik), stb. Ha minden tárgyat teljesítettél mehetsz záróvizsgázni/államvizsgázni. Remélem tudtam segíteni, ha van kérdésed írj nyugodtan privit :)
2018. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!