Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi orvosi egyetemről mit...

Pécsi orvosi egyetemről mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés
Főként a vizsgákra lennék kíváncsi, továbbá arra (mindegyik orvosi egyetemre értve), hogy első évben milyen szintű a kémia elvárás.

2018. júl. 8. 00:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én anno tíz éve közép kémia érettségivel felvételiztem akkor azzal nem volt problémám. Emelt kémia mellett elvileg az elvárásoknak nem kellene gondot okonia.


Mire vagy kíváncsi a vizsgákkal kapcsolatban?

2018. júl. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben bejuttál, azért az emelt kémiád nem lehetett olyan botrányosan rossz.

Ha tanulsz, akkor simán menni fog.


Vizsgák? Majd meglátod.. felesleges leírni, mert addig változhat a követelmény, stb. Úgyis látni fogod időben.

2018. júl. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Én annyit jegyeztem meg, hogy Pécsen nem első, hanem második félévben kezdődik az anat. :D
2018. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, emeltre készülök, mert elvárás lett, önmagában boldogulok, de sajnos sehogy sem bírom megszeretni a kémiát, már a könyvre sem bírok nézni néha, ezért is tartok ennek magasfokától.
2018. júl. 8. 13:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én idén érettségiztem, emelt biosz-kémiát tettem, és orvosira jelentkeztem, bár első helyen Szegedre és másodikon Pécsre.

Tavaly én js így voltam vele, mint te, mindig halogattam a kémiatanulást, főleg mert bioszból versenyeztem és abban volt sikerélményem, a kémia pedig olykor elszomorított. Órákon mindig ötös voltam, de mondjuk az elején egy emelt feladatsor kitöltése nagy gondot okozott.

Én megembereltem magam, és az Ötösöm lesz kémiábólt elejétől a végéig megcsináltam, ami elsőre nem ment, azt többször is, ezzel párhuzamosan pedig elméleteztem. Ami nagyon fontos, hogy ne magolni próbáld az elméletet, hanem megérteni. Rajzolgass, ha úgy könnyebb. Én pl a szénhidrátokat tanultam vizuálisan.

Minél többet tudtam kémiából annál inkább megszerettem a végére, és annál jobban szerettem leülni mellé. Türelem kérdése az egész, szerintem ez egy olyan tantárgy, aminek be kell érnie.

A rajzolgatással és a rendszeres napi számolgatással, valamint az összes eddigi érettségi megoldásával így 84% lett az emeltem. 86 lehetett volna, de nem kaptam meg a pontot a jogos fellebbezésemért :/ de ez van, nem számít.

Sok sikert!:)

2018. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, utolsó vagyok, baromira egy másik kérdéshez akartam válaszolni, bocsi!
2018. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

"Én annyit jegyeztem meg, hogy Pécsen nem első, hanem második félévben kezdődik az anat. :D" Én ennyi erővel meg annyit jegyeztem meg, hogy Budapesten van fél év ismételni anatot a szigorlat előtt, mivel ők előbb kezdik. Na bumm. Attól, hogy Pécsen fél évvel később kezdődik az anat, még ugyanazt a 3 féléves anyagot kérik számon a szigorlaton, csak Pécsen nincs félév átismételni a szigorlati anyagot, hanem a neuroanatómia/neuroszövettan félévében van egyből a szigorlat. Nem lebutított, OKJ-s anyagot adnak le, ugyanazt kell tanulni a POTE-n, SZOTE-n, DOTE-n is, mint a SOTE-n.

De ha már az anatnál tartunk, Debrecenben pl a szigorlatnak nem része a neuroanatómia. Náluk a "szigorlat" után van egy neuro kollokvium, illetve a DOTE-n szövettan és anatómia szintű vizsgákat lehet KIVÁLTANI évközi ZH-kkal. Szegeden nem kötelező a fejlődéstan (aki orvosis, tudja, hogy ez mekkora könnyítés másodévben). Csak a miheztartás végett.

Mindegyik orvosi nehéz, mindegyiknek más a nehézsége.

2018. júl. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7-es


Félreértettél. Nem jelentkeztem Budapestre, csak vidéki orvosit jelöltem meg. Nem gondolom, hogy akármelyik orvosi különb lenne a másiknál. Meg amúgy is mindenhol ugyanaz az anyag, csak máshogy osztják szét, de ebben nincs jó vagy rossz. Annyira bírom az ilyen embereket, akik egy sima hozzászólásból is kilátják a rosszindulatot. Nekem pl.azért fontos ez az anat mikor kezdődik dolog, mert a Sobotta 42 ezer, használtan is legalább 30, és nem mindenkinek teszik a segge alá a pénzt. Én pl.kiszámoltam már a nagyobb kiadásokat (pl.könyvek/jegyzetek, koli egész évre, gólyatábor + kell egy bicikli stb.) és félreteszek rájuk. És bocs, de nekem nem mindegy hogy mikor adok ki 42 ezret a Sobottára...

2018. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!