Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor kezdik el meghúzni a...

Mikor kezdik el meghúzni a ponthatárokat?

Figyelt kérdés
Már csak 11 nap van a ponthatárokig. Jövőhét hétfőtől már elkezdik szerintetek? Sok egyetem van sok szakkal.

2018. júl. 14. 11:48
 1/6 A kérdező kommentje:

A kérdést nem úgy értem, hogy kihirdetik-e hamarabb.


Hanem szerintetek jövőhéten már elkezdik meghúzni a ponthatárokat? Mert ugye nemsokára július 25.

2018. júl. 14. 11:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kezdik el hamarabb meghúzni. A ponthatárok meghatározását számítógépes algoritmus végzi, nem szemüveges, nagyszakállú professzor urak ülnek az asztal körül és alkudoznak a számokon. A besorolási algoritmus pedig nagyon gyors, percek alatt képes minden jelentkezőt besorolni és ezzel előállítani az egyes szakok ponthatárait.

Jelenleg a benyújtott dokumentumok feldolgozása zajlik, hogy mire július 25-én elindul a besorolási algoritmus, mindenkinek minden eredménye, pluszpontja meglegyen.

2018. júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy hogyan megy ennek a menete.


Pl: 100 ember jelentkezik egy szakra, ahova 50 ember kerülhet be. Ebben az esetben besorolják a top50 jelentkezőt, és ha a z 50. embernek 320 pontja van, akkor az a ponthatár.


Csak én azt hittem, hogy ezt emberek csinálják és nem gép.

2018. júl. 14. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Számítógép csinálja. Gondold el, mennyi ember kellene ehhez. Már nemcsak a sorbaállításhoz, de lesz egy csomó érvénytelen jelentkezés is, amit ki kell szűrni. Itt arra gondolok, hogy pl. valakinek követelmény az emelt, de megbukott, mert nem ment el szóbelizni vagy akármi. Szerintem nincs olyan hülye, aki ezt ép ésszel ki tudná mazsolázni.
2018. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2018. júl. 14. 14:28
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 14. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!