Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvesznek egyetemre és...

Ha felvesznek egyetemre és elértem a ponthatárt, akkor 100%, hogy szeptemberben indul a szak?

Figyelt kérdés

2018. júl. 15. 21:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Akkor is el kell indítaniuk a szakot, ez jogszabály.


"amennyiben a felvehető jelentkezők száma a minimumot nem éri el, a képzés várhatóan nem indul el. Amennyiben a felvehető – a felsőoktatási felvétel feltételeit teljesítő – jelentkezők létszáma eléri a minimumot, a felsőoktatási intézménynek a képzést el kell indítania."


Itt tehát a JELENTKEZŐKET írja, nem a BEIRATKOZOTT hallgatókat. Tehát ha Te egyedül mész beiratkozni, akkor is elindul Szeptemberben.

2018. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Nem itt kellett volna feltenned a kérdést. Nagyon sok kérdésnél hülye válaszokat adnak. Akkor is el fog indulni, ha egyedül iratkozol be, de ilyen úgysem lesz..


Már nem azért, de hol van arra jogszabály, hogy ha a beiratkozók száma nem éri el a minimum kapacitást, akkor nem indul a szak? SEHOL! Ha az egyetem nem indítaná a szakot egy ilyen miatt, és arra hivatkoznának hogy "Nem volt meg a minimális kapacitás, ezért nem indítjuk el a szakot" akkor a gatyát is leperelhetnéd róluk, mivel ez szabályszegés. Az Oktatási Hivatal besorolt téged, fel is vett az intézmény..(ha elérted a ponthatárt).A jogszabályban az áll, hogy ha a FELVEHETŐ JELENTKEZŐK száma NEM éri el a minimum kapacitást, akkor nem indul a szak, tehát "n.i." lesz a Felvin egy ponthatár helyett..


Ha valaki még ezután is azt állítja, hogy baromságot írok, akkor tessék szépen megkérdezni a Tanulmányi Osztályt, ők is elmmondják. Bár a kérdező írta, hogy Ő már megtette, és elindítják.


Kérdező! Attól pedig ne félj, hogy egyedül fogsz ücsörögni az elődaásokon, mivel ilyen tuti nem lesz, hogy egyedül csak Te iratkozol be, meg szokszor összevont órák is vannak. Ha felvettek az egyetemre, sok sikert kívánok!

2018. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Ha az egyetem nem indítaná a szakot egy ilyen miatt, és arra hivatkoznának hogy "Nem volt meg a minimális kapacitás, nem iratkoztak be elegen. Ezért nem indítjuk el a szakot" akkor a gatyát is leperelhetnéd róluk, mivel ez szabályszegés.


(javítottam, hogy érthetőbb legyen)

2018. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!