Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Klebelsberg ösztöndíj segítség?

Klebelsberg ösztöndíj segítség?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a kérdés, hogyha diploma megszerzését követően sikerül állást találnom az általam megjelölt megyék egyikében, egyházi intézményben, akkor a Központ elfogadja-e ezt az elhelyezkedési módot, vagy az általa felajánlott intézmények egyikében kell elhelyezkednem? Személy szerint szívesebben helyezkednék el egyházi fenntartású intézményben, de nem találtam információt arra vonatkozóan, hogy ez lehetséges-e.

2018. júl. 21. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadja el, még ha befogadó nyilatkozatot adtok nekik, akkor sem.

Ugye ezzel az állami tanár hiányt akarják fedezni, hiszen politikailag nekik ez az érdekük. Az egyházi az más tészta.

De miért jelentkeztél rá ha nem akarsz államinak dolgozni?

2018. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azért gondoltam, hogy jelentkezek, mert ugyanúgy az adott megyében, Magyarországon maradva tanítanék magyar diákokat, nem tudtam, hogy ekkora különbséget tesznek egyházi és állami fenntartás között, mikor az ott tanuló diákok egyenlőek. Kissé úgy érzem, hogy ezzel a megoldással az egyházi intézményben tanuló diákokat hagyják cserben, hiszen ezekben az intézményekben sem tudják feltétlen pótolni a tanárhiányt. Értem, hogy a Központ adja az ösztöndíjat, de véleményem szerint a legfőbb kitételnek annak kellene lennie, hogy országon belül maradjanak a tanárok és a szakmájukban helyezkedjenek el.
2018. júl. 22. 09:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A szerződésünkben benne van. Amúgy az egyház per pil több fejkvóta pénzt kap mint az állami.

Amúgy ha nincs állami klikkes hely, akkor jön az NGMes iskola(régi szakközép, szakiskola) ami még államinak minősül.

Szóval lesz helyünk, pláne hogy inkább az államtól menekülnek az egyházhoz a tanárok nagy része.

2018. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!