Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NKE bűnügyi nyomozó szakról...

NKE bűnügyi nyomozó szakról vélemények?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és most megyek 12. osztályba, közgazdaság szakon vagyok. Elkezdtem már gondolkodni azon hogy tovább kellene tanulni, illetve hogy mi az ami érdekel. Egész kiskorom óta teljesen oda meg vissza vagyok a nyomozós sorozatokért (Helyszínelők és társai) ezért gondoltam utána nézek ennek a szaknak.

A NKE oldalán kötöttem ki valamint itt a gyakori kérdések oldalán is böngészgedtem.

Volt itt minden, van aki nagyon rossz szaknak/iskolának tartja és hogy "kiképző" iskola, nagyon nehéz főleg ha lány vagy.

Viszont olvastam ennek az ellenkezőjét is, hogy egyáltalán nem nehezebb ha lány vagy és hogy jó iskola.

Van olyan aki esetleg odajár/járt vagy esetleg oda szeretne jelentkezni?

Illetve véleményt tudnátok mondani az iskoláról, és magáról a szakról?



2018. júl. 24. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Persze az NKE-nek is megvannak az árnyoldalai mint mindegyik egyetemnek/főiskolának. Kötelező óralátogatás, első évbe kötelező a koli, és nyilván fegyelem van, mivel fegyveres szerveknek képez alkalmazottakat.

Sokan szidják is emiatt az RTK-t, de ugyanúgy megvolt a szigor, a felettesek “szekálása”, a hierarchia amíg a Rendőrtiszti Főiskolaként működött, és ugyanúgy megvan egy tiszthelyettesi szakgimnáziumba is. Ezen nem kell meglepődni.

Maga az egyetem nagyon ki lett pofozva, minden új és csilivili, nagyon sokat invesztáltak bele a megalapítása óta.

Ha rendőrtiszt szeretnél lenni különben is ez a legkézenfekvőbb iskola, ha tiszthelyettesibe mennél valószínű elég hosszú út állna előtted amíg hadnagy leszel.

Lányként is elvégezhető, sőt, már nagyjából a hallgatók 40%-a lány, de kivételezni nem fognak veled miatta, ugyanúgy teljesítened kell majd.

Viszont a nyomozósdinak a való életben sajnos/nem sajnos nem sok köze van a filmekben és sorozatokban látottakhoz, sőt.

Szóval mielőtt fejest ugranál a dologba ajánlom, hogy nézz egy kicsit utána, hogy is megy ez igaziból, nehogy későn gyere rá majd, hogy ez egyáltalán nem az mint amit akartál.

Ha van még kérdésed írj nyugodtan, én idén felvételiztem. :)

18/L

2018. júl. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

Ismerősöm jár közlekedés rendészetire oda jelenleg, de van pár ismerőse aki bűnügyi nyomozóra jár.

Tényleg egyre több a lány, az ő évfolyamukban is elég sok van. Amit el tudok mondani, hogy a kiképzés az kemény lesz (bár aki most jelentkezik, az már az új campus területén fogja csinálni a kiképzést, ami azért valószínűleg lájtosabb lesz, mint annó a hegyen :D), szóval fizikailag fel kell készülni a futásra stb, de nem sok olyanról tudok, aki a fizikai része miatt hagyta volna ott. Viszont tényleg szeretnek a kiképzésen odamondani dolgokat 1-1 ember arcába, főleg ha valaki kicsit lázadozósabb típus. Akiről tudok lányok hogy ott hagyták, azok a lelki része miatt hagyták ott. De az ismerősöm szerint bármilyen nehéz is, ha épp téged néznek ki és dumálnak az arcodba, azt igyekezd elengedni a füled mellett, és teljesen túlélhető. Amúgy náluk egy jó csapat alakult ki, szereti a társaságot.

Az 1 év kolesz szívás, este 10-re vissza kell érni mindig, és elég sűrűn ellenőrzik a szobák tisztaságát, ami ha nem megfelelő, büntivel járhat. :D

2018. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!