Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A bölcsésztudományi karon...

A bölcsésztudományi karon milyen szakokat néztek le?

Figyelt kérdés
Látom mindenki el van magával, hogy a bölcsész biztos buta meg megy a mekibe, de a sok bölcsész szak van. milyen szakokat néztek büfészaknak? Mert szerintem igen is kell politológus, anglisztikás, szociológus, szabad bölcsész, kommunikációs stb, csak mondjuk 3. nem 50. ezen kívül a tanárokhoz hogy viszonyultok bölcsész szakon?
2018. júl. 25. 11:57
 1/7 A kérdező kommentje:
annak, aki tanárnak tanul úgy értem
2018. júl. 25. 11:58
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Én ugyanazt gondolom mint te, de sokan az összeset lenézik.:DD
2018. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
mondjuk a szabad bölcsészet tényleg értelmetlen, pedig én bölcsészkarra járok, magyar-töri tanárira, de nem néz le senki, sőt, mindenki hüledezik, mert hallották, magyaron mennyit kell olvasni
2018. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a tanári meg főleg nehéz. vannak ismerőseim, van vagy 35 kreditjük minden félévben, pedagógiai, pszichológiai tárgyak, na meg a két szakjuk. és még többet tanulnak mint sok más karon :/
2018. júl. 25. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem nézem le. Szerintem ez az egész méregetés, hasonlítgatás, rangsorolás stb., úgy hülyeség, ahogyan van. Persze, általánosságban elmondható, hogy vannak piacképesebb és kevésbé piacképes szakok, egyes diplomákkal több lehetőség van mint a többivel, magasabb fizetést lehet elérni stb., stb., ugyanakkor szerintem még mindig nem lehet ezt törvényszerűen kijelenteni, mert nagyon sok mindentől függ. Az sem mindegy, hogy az embert ténylegesen érdekli-e, van-e benne motiváció és ambíció, vannak-e tervei és oda is teszi magát, tanul, gyakorol, fejlődni szeretne és keresi a lehetőségeket vagy pedig egy cseppet sem foglalkoztatja az egész, nem is érdekli és nem is tanul normálisan, csak lógatja a lábát az egyetemen. Szerintem minden karon lehet példát találni mindkét "típusra". Valamint egyébként én nem is értem, hogy miért van szükség arra, hogy mindent "beárazzunk", méregessünk és elhelyezzük egy ilyen hierarchikus rendszerben. Engem is érdekel, hogy ki mit tanul, ki mivel foglalkozik, milyen lehetőségei vannak stb., mert nincsen akkora rálátásom más területekre és kíváncsi vagyok, ezért örülök, ha valaki mesél róla stb., ugyanakkor eszembe nem jutna ítélkezni felette. Mindenkinek mások a képességei, más a személyisége, más az érdeklődési köre stb., stb. és én pont jó dolognak tartom, hogy mindenkinek van lehetősége azt tanulni, amit igazán szeretne, függetlenül attól, hogy az a társadalom szemében mennyire értékes vagy hasznos.


Amúgy szerintem a bölcsészettudományi szakok sem feltétlenül a gyerekjáték kategóriába tartoznak, mert nem lehet mindent csak úgy kisujjból kirázni. Ha valaki komolyan veszi, akkor minden szakkal sok a munka. Van egy pszichológia szakos barátnőm, aki rengeteget tanul pl. mindenféle módszertan, élettan, anatómia stb., és nem tudom, hogy milyen lehet ilyen szakon tanulni, mert én sosem tanultam pszichológiát, de egyáltalán nem tűnik egyszerűnek. A történelem szakosoknak, a művtöriseknek sem annyira könnyű. Vannak olyan nyelvszakok, amiken nem elvárás az előzetes nyelvtudás pl. keleti/skandináv/szláv nyelvek (én is egy ilyen szakon tanulok) és itt nincsen olyan, hogy "majd a vizsgaidőszakban", mert ha valamiről lemaradsz, akkor már el vagy veszve. Ez előtt egyébként anglisztikás voltam, amit szintén "büfészakozni" szoktak, de ott sem a két szép szememért kaptam a diplomámat. Ott is kellett tanulni (pl. töri, irodalom, nyelvészet), csomó beadandó volt és sokat kellett olvasni is. A tanári szakokról sem gondolnám, hogy nagyon könnyűek lennének, hiszen eleve két szakjuk van és mellette tanulnak pedagógiát, pszichológiát, szakmódszertant. Nyilván nem ezek a legnehezebb szakok, de nem értem, hogy ennek miért van jelentősége és egyébként is mindenkinek az a könnyebb, ami érdekli és amihez esetleg van érzéke. Nem azt mondom, hogy pl. egy műszakis vagy egy orvosis nem tudna elvégezni egy pl. germanisztikát, de ha valakit nem érdekel akkor úgy akár kínszenvedés is lehet.

2018. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Politológia nem ÁJK-n van? Vagy bölcsész karon is van?
2018. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A mérnöknek tanulók és az informatikusok nézik le a btk-sokat. Nem értem én se miért a bölcsészet lett kipécézve. Minden karon van valami büfészak, nemcsak a btk-n. Egyébként semmi rálátásuk nincs a képzésre, bezzeg ítélkezni, na azt tudnak.
2018. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!