Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, akik Vajdaságból...

Egyetemisták, akik Vajdaságból jelentkeztek Magyarországra, tudnátok infókat adni?

Figyelt kérdés

El tudnátok magyarázni,részletesen,érthetően hogy mi a teendő ha Magyarországon akarok egyetemre íratkozni?

A középiskolás diplomát honosítani kell? Fordítani? Hogyan kell lerakni az emelt és közép értettségit,ha otthon nem volt olyan szakom,mint amiből kéne? Honnan szerezzek külföldi lakcímet? Szükséges? Hogy csinálják ezt?



2018. júl. 25. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Regisztrálsz a felvi.hu-ra, és fel töltöd a doksikat. Nem tudom, bán erettségid? Az én középiskolai bizimet nem kellett honositanom, mert szerbül és magyarul is rá volt írva az eredmény meg minden! Igaz, én magyarba érettségiztem, estin, 2 év alatt, mert a Csókai vegyészeti élelmiszer-ipari iskolába jártam 3 éves nappal képzésre. Tehát ha nincs erettségid, jelentkezel 2 évesre, és meg csinálod szépen. Emeltre az iskolában kell jelentkezni, én töriből tettem emeltet, valamint ajánlom a felsőfokú nyelvvizsgát, ha még nincs.


Külföldi lakcímet úgy szerzel, hogy elmész kollégiumba, vagy albérletbe, kérsz lakcím igazolást, amit aláír a tulaj vagy a koleszban valaki, be adod az okmány hivatalba és ennyi, kapsz egy tartózkodási lakcímet. Szerintem szükséges. Nem tudom, én már itt élek 8 éve, pontosan nem tudom hogy megy ez a lakcím dolog ilyenkor, mert nekem meg van az állampolgárságom! Ha valamiben tudok segíteni, vagy valamit nem irtam meg, nyugodtan írj!


Üdv, egy vajdasági (Zentai) magyar! 😀

2018. júl. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
És pont tegnap vettek fel ág ELTE-re 😀 állami ösztöndíjba!
2018. júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze,úgy értem ha megvan az állampolgársáod,de nincs magyarországi lakcímed... :)
2018. júl. 26. 12:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Albérlet vagy kollégium?

Ha albérlet, akkor bemész az okmány irodába, kérsz ilyen rózsaszín vagy milyen színű lakcím bejelentő lapot, azt ki töltöd, aláírja a főbérlő, vissza viszed az okmányirodába, és kiadják a lakcímet. Kollégáimmal nem tudom, hogy lehet. Nem lakom koleszban, azt talán kérdezd meg az egyetemen.


Hova valósi vagy amúgy? 😀

2018. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Húha..elég bonyolult ez nekem :D Amúgy adai.
2018. júl. 26. 23:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Van érettségid? Adai? Voltak adai osztálytársaim :D
2018. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze van értettségim,csak nem azokból a tárgyakból amik kellenek felvételire.
2018. júl. 28. 03:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Miből kell érettségi?
2018. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen iskolába jártál, de itt magyarba így működik az érettségi, hogy vannak alap tantárgyak; matek, magyar, töri, nyelv, plusz egy választott természettudományos tantárgy, nekem pl biológia volt, de lehet fizika, földrajz, kémia stb. Vagy szakmai tantárgy.

Felvi.hu mindent le ír erről is.

2018. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálunk középsuliban mivel képzőművészeti szak volt,képzőművészeti szaktantárgyak voltak értettséin. De a felvételihez ugye kell angol,bilógia vagy töri...
2018. júl. 30. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!