Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020 tol kötelező a nyelvvizsg...

Arpee22 kérdése:

2020 tol kötelező a nyelvvizsga ès az emeltszíntű èrettsègi a továbbtanuláshoz?

Figyelt kérdés
A kerdes az lenne, hogyha èn teszek egy komplex nyelvvizsgát angolból, majd az emeltszíntű erettsegit tehetem ugyan úgy angolból? Egy cikk szerint, bármelyik tárgyból tett emelt szint megfelel. Más tárgyból nem igazán èrzem hogy menne az emelt.. Èrettsègit már tettem, csak nem emeltet... Miert èrzem azt hogy sokmindenkinek reszelő lesz 2020-tól? :D

2018. júl. 26. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A sikeres emeltszintű érettségi nyelvből kapásból komplex B2 nyelvvizsgának felel meg, így nem hiszem, hogy külön el kellene menned még nyelvvizsgázni is. A nyelvvizsgakövetelményt ebben az esetben már az érettségivel teljesítetted, ráadásul plusz pontot sem ér a nyelvvizsga, ha ugyanabból a nyelvből van.
2018. júl. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Ezt amúgy átgondoltad? Attól, hogy valaki emelt érettségit tesz, nem lesz okosabb, csak max az eredményei lesznek rosszabbak. Így aztán a ponthatár megy majd lentebb, a hallgatók nem lesznek egy csapásra okosabbak...
2018. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Az emelt nyelvi érettségi 60% felett egyenértékű egy államilag elismert komplex nyelvvizsgával, szóval igen, ez azt jelentené, hogy kipipálod mindkét követelményt. Aztán lehetséges, hogy addigra még mindent átvariálnak....nem tudom.


Amúgy szerintem hülyeség, nem gondolnám, hogy ez alapján ténylegesen jobban lehetne szelektálni vagy erre szükség lenne és én is úgy gondolom, hogy így csak kirekesztenek csomó embert a felsőoktatásból. Ettől a "kinek való az egyetem" dologtól meg falnak tudnék menni... Annak való az egyetem, akit érdekel az adott terület és el is tudja végezi az egyetemet, de szerintem ez nem a felvételi pontszámon és a százalékokon, nyelvvizsgán múlik.

2018. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Itt nem arról van szó, hogy ki az okosabb...


Egy nyelvizsgát és egy emelt érettségit lerakni egyátalán nem nagy dolog. Annyira, hogy nekem szó szerint az egész osztályom meglépte a kritériumot és szerintem az évfolyamom kb 90%a. (Igaz kéttannyelvűbe jártam, de már 16 évesen leraktam a C1et)


Én most érettségiztem. Ötödik osztálytól tanulnak nyelvet az iskolában, pár helyen korábban is elkezdik. Azaz minimum 8 évnyi tanulás után szerintem illik lerakni legalább egy középfokot belőle. Az nagyon minimális szint.


Meg az emelt érettségik sem nehezek. A közép érettségi szó szerint arra van, hogy bárkit átrugdossanak rajta, az emelt meg egy kicsivel nehezebb csak...


Én 3 emeltre készültem, matek, informatika és angolra, de végül a matekot nem emelten csináltam, mert nem kellett a továbbtanuláshoz és nem akartam komplikálni az életemet.


Plusz van egy C1es nyelvvizsgám.


Én 3-4es tanuló voltam végig és az érettségire sem készültem igazán. A szóbelikre összesen kb 5 nap intenzív felkészülést szántam a tételek nagy részét meg másoktól elkértem.


Most komolyan. Én kicsit sem számítok jó tanulónak, de többszörösen meglépném ezt a mércét ha beiktatnák :) Ez egy vicc. Kicsit sem nagy szám 1 db nyelvvizsga és 1db emelt érettségi.


Szerintem olyan embernek nem való az egyetem, aki ezt az alap szintet sem tudja teljesíteni. Most hallom először szóval nem tudom, hogy mennyire igaz, de én szívesen támogatnék egy ilyen kritériumot.


Az alap követemények növelése meg szerintem nem hülyeség. Ha valaki akármilyen mérnöki szakra akar menni akkor legalább legyen annyira minimális érdeklődése a matek iránt, hogy emeltet rak belőle (ami amúgy nem nehéz) vagy ha valaki programozó akar lenni, akkor legyen minimum annyi érdeklődése a téma iránt, hogy lerak egy emelt érettségit informatikából stb...

2018. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Én is úgy jelentkeztem, hogy két emeltem és két nyelvvizsgám volt, nekem a jegyeim is jók voltak, mert mindenből ötös voltam, az érettségim is kitűnő lett, az osztálytársaim többsége is nyelvvizsgával érettségizett, szintén jó eredményekkel. Nem arról van szó, hogy nem lehet megcsinálni, nem lehetetlen, de mindenkinek mások a lehetőségei is. Én egy kisvárosi gimibe jártam, ahol borzasztó volt a nyelvoktatás... Nemzetiségi nyelvi tagozatos voltam általános iskolában, elsős korom óta tanultam a nyelvet, majd a gimiben a “legjobb” csoportba kerültem és az abc-vel kezdtük... Konkrétan semmit nem tanultunk az órákon, a tanár le se szrta és esélyük sem volt azoknak, akik a középiskolában kezdték el tanulni az adott nyelvet és nem volt lehetőségük (=pénzük) külön órákra. Ez nem egy egyedüli eset, mert több embertől is hallok hasonló sztorikat és csomó iskolában hiány van a tanárokból stb. és nem mindenki engedheti meg magának, hogy különböző felkészítőkre járjon. Persze, egyedül is lehet tanulni, ott az internet stb., de kérdem én, hogy mégis mi a büdös francnak járunk iskolába, ha ott nem tanítják meg, amit kell és mellette kell külön órákra járni? Én csak ezen vagyok kiakadva, mert jó dolog, ha minél több fiatalnak lenne nyelvvizsgája és emelt érettségije, csak ez nem így működik. Attól, hogy kötelezővé tesszük a nyelvvizsgát/emelt érettségit, attól nem lesz több diáknak nyelvvizsgája/emelt érettségije és nem lesznek okosabbak a diákok stb., hanem szimplán kevesebben jutnak be az egyetemre és még nagyobbak lesznek a társadalmi különbségek is. Én speciel akkor tartanám korrektnek, ha előtte megteremtenék a lehetőséget arra, hogy mindenki tudjon nyelvvizsgát és emelt érettségit szerezni úgy, hogy az iskola megfelelő oktatást, felkészítést is biztosít hozzá.
2018. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Ennek a ravasz, sunyi kormánynak ez az érdeke, s csodálkozom ezt sokan nem veszik észre. Szerencsére azóta a nyelvvizsgát visszavonták, s az emeltért is jár a plusz 50 pont. Szép is lett volna, ha egyikért se járt volna plusz, a 70%-os emeltem a középszintű 70-el felelt volna meg. S ezzel még egyet is értettek volna sokan. A sok birka...
2021. máj. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!