Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van az egyetemi 4...

Mi értelme van az egyetemi 4 hetes szakmai gyakorlatnak (4 hetes)?

Figyelt kérdés
A diploma megszerzésének feltétele, ha jól tudom minden egyetemi szakon, bizonyos időtartamú szakmai gyakorlat teljesítése. Na most kérdem én, van ennek bármi értelme? Az önéletrajzban releváns szakmai tapasztalatként nem lehet feltüntetni 4 hetet. A törvény nem kötelezi a munkáltatókat, hogy ennyi időre fizetést adjanak (csak 6 hét elérése esetén kötelező), nem is adnak, sőt még 6 hetes gyakorlat esetén is inkább 3+3 hétre kötnek szerződést és akkor sem kell fizetést adni a hallgatónak. Az egyetem nem segít gyakorlati helyet találni, lehet ez után rohangálni a diáknak, gyakran csak másik városban talál, így igényelhet nyárra is kollégiumot, albérletet, költheti a rengeteg pénzt szállásra és kajára, miközben egy petákot nem kap vissza. Ez a 4 hetes időtartam nem elég arra sem, hogy érdemben megtanuljon valamilyen bonyolultabb munkafolyamatot az illető, így sok helyen nem is tudnak vele mit kezdeni, csak téblábol reggel 8 órától délután 16 óráig a gyakorlati helyen 4 héten keresztül.
2018. júl. 27. 16:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és hozzátenném, hogy a legtöbb helyről vissza sem jeleznek a hallgató felé, pedig elvileg az egyetemmel együttműködési szerződésben álló cégeknek kötelessége lenne ezt megtenni. Arról nem is beszélve, hogy semmi hajlandóságot nem mutatnak arra nézve, hogy a hallgatót végzés után foglalkoztassák.
2018. júl. 27. 17:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy gyakorold a szakmádat. Lehet kevés ennyi idő, de nem hasztalan. Elég sok helyen véghez lehet vinni egy projektet 4-8 hét alatt. Sok esetben a hallgatók ott is maradnak tovább dolgozni a cégeknél, szóval lehet tovább folytatni. Lehet látni, hogy működik a cégnél a munka, így elmondhatja magáról az egyetem azt is, hogy felkészítenek a valós munkára. Ennyi fért bele a tantervekbe a sok másik tárgy mellé. Mégis csak a magyar felsőoktatásról beszélünk.
2018. júl. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó a meglátásod kérdező, 4 hétnek tényleg semmi értelme. Ezért azt kell csinálni, hogy a bsc-s 6 hetet el kell fogadtatni az msc-n.


Msc mellett meg menj el gyakornokként dolgozni heti 10-20 órában, legalább egy évig. Na ott majd tanulhatsz valamit a szakmából.

(Bár csak akkor, ha nem az adminisztrációt adják csak neked)

2018. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Aaron99 ***** válasza:
Azt ne felejtsük el, hogy pénz akkor kaphatsz, ha nem állami céghez mész. Én most 6 hetet töltök éppen szakmai gyakorlaton és teljes nulla forintot kapok érte. Ráadásul 200km-re otthonról
2018. júl. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!