Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen kollégiumban lakni?

Milyen kollégiumban lakni?

Figyelt kérdés
Szeptembertől kolis leszek, és nagyon félek. Nagyon rossz? Nincs honvágyad? Ugye főiskolán is vannak őszi, téli, tavaszi, nyári, stb. szünetek? Kérlek, ha kolis vagy, segíts nekem. :)

2018. júl. 28. 06:04
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem szerencse kérdése, attól függ milyen szobát kapsz, hanyan lesztek, mondjuk egy kettes szoba egész jó. Függ a koli állapotától is, hamar megszokod esetleg első hét lessz húzósabb. A szomszedok itt ott majd hangoskodnak de ha nem zavar az alvásban akkor semmi gond. Szünetek lessznek, ünnepnapokon biztosan nem kell bemenni, tavaszi szünet is lessz, december végétől is sokat leszel otthon egésszen január közepéig/végéig,de akkor mar ugye a vizsgakra fogsz tanulni. Érdemes megnézni az egyetemed időrendi beosztását. Lefoglal majd a suli honvágyad nem nagyon lessz, milyen gakran szeretnel hazajárni?
2018. júl. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, hogy mennyire vagy pihenős/tanulós, meg mennyire vagy társasági, valamint rendszerető.

Nekem a Miskolci Egyetem kollégiumairól van tapasztalatom, az valami iszonyatos: 4 ágyas komfort nélküli szobák, közös wc, hajnalig tartó bulik, nulla alvás, kosz mindenütt, széthányt folyosó, stb...

2018. júl. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Meg attól is függ hogy milyen iskola kollégiuma, de például a felsőoktatási intézmények kollégiumai is különbözhetnek.

Egy szakmunkásképző kollégiuma szuper volt, sok szabadidő, csajozás, nevetgélések a kollégiumi társakkal, stb. Aztán mivel profeszor úrnak becéztek, ezért eljutottam egy fősulira is :)), de ott a kollégiumban csak 3-4 hónapot bírtam ki és szerencsére saját lakásban fejezhettem be. Az utóbbi kollégiumban egymást zavarták a hallgatók a tanulásban. Legtöbbször úgy készültek zárthelyire és vizsgákra is hogy hajnalig bömbölő zene mellett tanultak. Majd másnap nagy röhögés kórusban amikor a hallgató írásbeli vizsga közben lefejelte a padot mert elaludt.

A két kollégium közti ég és föld különbség fő oka az lehetett hogy az egyikben a még csak kamaszok szót fogadtak a nevelőtanárnak. Míg a fősulin nem is volt nevelőtanár a koleszban, hanem szinte mindenki azt csinált amit akart.

De beszámolnak olyan egyetemi kollégiumokról is ami szuper, a hallgatók urakként és úrihölgyekként viszonyulnak egymáshoz.


A honvágyról: Meglepő de mikor a szülői háztól először kerültem az említett szakmunkásképző kollégiumába, legfeljebb csak az első napokban volt némi honvágyam. Majd rájöttem hogy szuper az élet ahogy írtam, és nem volt jellemző a honvágy senkire. Míg az említett fősuli koleszban még 20 évesen is honvágyam volt, ami érthető. Majd utána a saját lakásban tanulva meg egyáltalán nem volt honvágyam, pedig hiányozhatott volna a végtelen élettér ami a szülői háznál volt. Saját lakásban gyerekjáték volt a tanulás.

2018. júl. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

En szeretem nagyon, tanuloszobat bezarom es ott tanulok, kb.olyan mintha alberletben laknek.

De nagyon koli es lakotarsfuggo.

Honvagyam csak elso heten volt mert akkor meg egyedul voltam, a tobbiek kesobb jottek.

2018. júl. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok mindentől függ, elsősorban a kollégium állapotától, a közösségtől és az órarendtől.

Nyilván ha csak kedden, szerdán és csütörtökön van órád, megteheted, hogy hétfőn délután mész vissza és csütörtök délután már tiplizel is haza, így egy szar koli is kibírható bőven. Attól is függ, hogy raknak-e be órát reggel 8-tól, mert az szívás, akár minden nap kelhetsz korán, míg a többi kolis lehet, hogy csak délre megy másnap, szóval nem lesznek tekintettel arra, hogy aludni szeretnél.

Nekem volt olyan félévem, hogy hétfőtől péntekig, minden egyes nap reggel 8 órától délután 14-16 óráig ott kellett rohadni az egyetemen, az borzalmas volt. Egy lazább félév esetén meg csak hetente 2-3 nap voltak óráim, akkor is csak mondjuk 10-14ig.

A Miskolci Egyetem kollégiumáról én is tudok nyilatkozni, protekció, ismerősök hiányában a Bolyai Kollégiumban fogsz kapni egy 4 ágyas szobát, 3 ismeretlen lakótárssal, azon az emeleten, ahol a Koli Klub található, tehát napi szinten megy majd az ordítozás, zenélés, bulizás késő estig vagy hajnalig. A szobatársaid is fenn vannak akár hajnal 1-2 óráig, aztán filmet néznek, kockulnak valami játékkal, járkálnak, beszélgetnek stb. Neked meg ugye fel kell kelned reggel 7 óra körül, szóval pazar helyzet. A zuhanyzó folyosónként közös, a kabinok nincsenek elválasztva egymástól semmivel, mindenki bámulja a meztelen testedet, aki épp arra jár, ráadásul tocsog a víz a padlón szinte mindig...egyszerre 3 ember tud zuhanyozni, sőt inkább 2, mert az egyik zuhanyzó mindig elromlik, tehát vadászni kell a jó időpontokat. A wc szintén közös, 4 db van egy egész folyosóra, megeshet, hogy fél óráig nem tudsz elmenni, mert mindegyik foglalt, valamint előszeretettel hagyják ott mocskosan maguk után egyesek. Mondanom sem kell, a konyha is közös, egy db mikróval és egy db sütővel, ha az is foglalt éppen, akkor buktad a dolgot. Esténként gyakran tartanak bulit a konyhában is, ha azzal szemben van a szobád, elég nagy szívás. A kollégium előtti terén szintén szoktak bulizni, szóval melegben az ablakot sem nagyon tudod kinyitni, mert akkor a hangoskodástól nem tudsz aludni. A közelben nem nagyon van szórakozási, kikapcsolódási lehetőség, a bevásárlás is korlátozott.

Én ilyen kollégiumba biztos nem mennék még egyszer, inkább kiiratkoznék az egyetemről is.

2018. júl. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak: minden héten haza megyek. :)
2018. júl. 29. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!