Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen népszerűek a...

Miért ilyen népszerűek a gazdasági szakok?

Figyelt kérdés

Szerintem a diákok 80%-a ilyenekre jelentkezik, még az is, aki nem jó matekból. A ponthatárok ezeken a szakokon igen magasak, tehát biztos javában értelmes emberek mennek ide, de vajon tényleg ilyen sokakat érdekel az ilyen szak? Vagy csak a majdani fizetés motiválja őket?


Nekem mindkét unokatesóm ilyen egyetemen végzett és most tényleg jó helyen dolgoznak, szépen keresnek, viszont nekem halálunalmas munkának tűnik, tudom, hogy nem élvezném (ettől függetlenül a szüleim az unokatestvéreimet látva azt akarják, hogy ilyen pályára menjek).



2018. júl. 30. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
mert ők a zsidakabrák
2018. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
2018. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Mert jól hangzik, hogy "manager" "píáros" "marketinges" "salesmen" "háeres". Ettől felsőbbrendűnek érzik magukat.
2018. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó, mondjuk amit linkeltem, csak államis. De az összesített listában is jóval kevesebb jut a gazdasági résznek, mint 80%. Kicsit félre vagy tájékozódva.

Szerintem az oka leginkább az, hogy akiket a műszaki, természettudományos terület nem érdekel, de nem akarnak életre szóló pályát választani, mégis valami jelesebb képzést keresnének, aminek van jó elhelyezkedési lehetősége, azok ezt választják. És hát ebből sok van, mert sokan hiszik azt, hogy mindenképp kell diploma, így mennek egyetemre anélkül, hogy tényleg ezt szeretnék.

2018. júl. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó, nem 80% nyílván, azt hittem érezhető a túlzás. De akkor is, legnépszerűbb szakok élén van.
2018. júl. 30. 16:51
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként amit te linkeltél, az csupán azt mutatja, hogy hova vették fel a legtöbb jelentkezőt, az koránt sem azt jelenti, hogy hova jelelentkeztek a legtöbben. Ez a lista pl már más egy kicsit: [link]
2018. júl. 30. 17:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azért jelentkeztem gazdásági szakra, mert közgazdasági szakközépbe jártam, ahol egy csomó hasonló tárgy volt, tudom, hogy nem olyan szintem, mint az egyetemen, de alapnak jó. És mert 96%-os matek érettségit irtam. Plusz minden mást kizártam, pl a természettudományok egyáltalán nem érdekelnek, orvosin előbb elájulnék, mint hogy elvégezzek egy félévet...
2018. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
napot lopni ki nem szeret?
2018. júl. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Én azért megyek pénzügy-számvitelre, mert közgazdasági iskolába jártam plusz van ebből egy OKJ-m szóval volt rá lehetőségem hogy belelássak a témába. Az álommelóm nem tudom hogy pontosan mi lenne, sajnos 20 év alatt nem sikerült rájönnöm, szóval úgy voltam vele hogy mivel ezt már tanultam meg igazából tetszik akkor belevágok ebbe.
2018. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Aki nem jó matekból:


1. lemorzsolódik

2. fel sem veszik, főleg nem államira

3. szar főiskolát végeznek el, nem fognak sehova sem kelleni (zske, gdf és társai) bár azért a személyes kompetenciák elég jelentős tényezők, vannak igen szép karrierű emberek ilyen sulikból is


A kérdésedet már meg is válaszoltad.


"Miért ilyen népszerűek a gazdasági szakok?"

"jó helyen dolgoznak"

"szépen keresnek"


LOL mi a kérdés? Tán ördögtől való, hogy valaki jó fizető szakmát akar? Irigykedsz?

Az unalmas relatív. Nekem a gépészmérnökök munkája unalmas, hogy mondjuk tengelyeket terveznek napi 8 órában. Ettől függetlenül elismerem a munkáját annak, aki el tud végezni egy ilyen szakot, nem irigykedek rá. Van akinek meg az az izgalmas, hogy makroökonómiai elemzéseket ír, vagy részvényeket elemez.

Miért fáj a magyar népnek, ha valaki azt tanulja amit szeretne, érdekelné? Ha őt például egy művészeti szak érdekli, csinálja. Sosem értettem ezt...

2018. aug. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!