Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen népszerűek a...

Miért ilyen népszerűek a gazdasági szakok?

Figyelt kérdés

Szerintem a diákok 80%-a ilyenekre jelentkezik, még az is, aki nem jó matekból. A ponthatárok ezeken a szakokon igen magasak, tehát biztos javában értelmes emberek mennek ide, de vajon tényleg ilyen sokakat érdekel az ilyen szak? Vagy csak a majdani fizetés motiválja őket?


Nekem mindkét unokatesóm ilyen egyetemen végzett és most tényleg jó helyen dolgoznak, szépen keresnek, viszont nekem halálunalmas munkának tűnik, tudom, hogy nem élvezném (ettől függetlenül a szüleim az unokatestvéreimet látva azt akarják, hogy ilyen pályára menjek).



2018. júl. 30. 16:01
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, egyáltalán nem irigykedek. Megértem, ha valaki azért megy erre a szakra, mert ilyen területen szeretne dolgozni és mert érdeklik az ilyen területek. A kérdésem arra irányult, hogy miért válassza olyan is ezt a szakot, akit abszolút hidegen hagynak a pénzügyek. Te is leírtad, hogy sokan csupán a jó fizetés miatt válasszák, s nincs semmi szenvedélyük benne. Nem tudom, honnan veszed, hogy irigykednék - ha elolvastad volna a kérdésem alatti bővebb kifejtést, láthatod, hogy épp nem akarok erre a szakra menni, mert abszolút hidegen hagy. Én nem tudnék olyan szakmában dolgozni, ami tőlem nagyon távol áll, csak azért, hogy jó fizetésem legyen.
2018. aug. 2. 10:17
 12/12 anonim ***** válasza:
Programtervező infóra is azért mennek renfetegen mert látták tvben, hogy milyen cool meló sok fizetéssel. Aztán semmi közük az IT-hez meg a matekhoz, csak kockulni szoktak. Ott miért nem hőbörögsz?
2018. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!