Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bármilyen informatikai szak...

Bármilyen informatikai szak egyetemen végigcsinálható úgy, ha nem az erősségem a matek?

Figyelt kérdés

Idén felvételiztem,de nem vettek fel sehova,(arra számítottam,hogy az első helyre felvesznek,a másik két helyre eleve magasabb pontszámú szakot jelöltem,hátha)mert 70 pontot emeltek a tavalyihoz képest és 7 ponttal lemaradtam.Elkeseredésemben rájöttem,hogy ez valójában nem is az a szak amit szerettem volna így talán nem baj,ha kimarad egy év.Viszont a középsuliban emelt info és matek fakton voltam.Infón a programozás ment a matek viszont nem.Úgyhogy leadtam őket és törit vettem fel helyettük.Érettségiztem infoból(közép szinten)minimális felkészüléssel és 65%-ra sikeredett ami elég gyászos ahhoz képest,hogy másfél-két éve még milyen jól ment.A közép matekom 61% lett és év közben nagyon kellett küzdenem az év végi hármasért(mondanom sem kell,hogy integrálni és deriválni sem tudok).

A kérdés tehát az lenne,hogy ha én most elmennék ebben az egy évben matektanárhoz akkor fel tudna készíteni olyan szinten,hogy el tudjam kezdeni az egyetemet?És mennyire lenne nehéz bent maradnom ha ennyire nehezen megy a matek?



2018. júl. 30. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Prog infót akkor hagyd. De egy gazd infó szerintem simán teljesíthető îgy is.
2018. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem megy a matek akkor hagyd az informatikát, nem csak 9gagből áll az szak, szenvedni fogsz.
2018. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Ui: szinte bármilyen tárgyból tartanak idősebbek zh/vizsga felkészítést. Érdemes használni. Leadják a típus feladatokat amiket szépen begyakorolsz. Papírod meglesz, programozni meg úgy sem iskolában tanulsz meg.
2018. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajna infó szakokon kemény matek van, szerintem 60% körüli középpel ne eröltesd, de ahogy gondolod. Arra számíts, hogy sokkal gyorsabban, intenzívebben fogtok tanulni. Nem lesz olyan, hogy még 1x elmagyarázza (ha elmagyarázza egyszer is :D).
2018. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznos infókat kaptam,ment a zöld.
2018. júl. 30. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos múlik a szorgalmon is. A barátom minden évben kettessel végezte el a matekot gimiben, majd gyenge (41-42%) 3-as lett az érettségije. A bizonyítványát látva én is megkérdeztem, hogy hogyan gondolta az informatikát akkoriban, de már több éve elvégezte és ebben is dolgozik :) Jó, nyilvánvalóan nem ő volt a legpengébb matekból egyetemen, a legtöbbön csak átcsúszott, de még így is szép eredménnyel végzett és sikeres lett.

Szóval ha ez a szíved vágya, akkor hajrá, de nem lesz könnyű.

2018. júl. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vodafonelive ***** válasza:

Ne tántorítson el semmi! Kitartás és több felkészülés fog kelleni.

Sajnos én sem tanultam annyira, mint kellett volna, aztán viccesen lettek meg a matekok, marmint 3 matek volt és az egy 3., a kettő 2. (lehetett volna elsőre is csak félév közben elengedtem, mert nem készültem), a három meg elsőre sikerült. Azóta elvégeztem a gépészmérnökit, mondjuk informatika szaknál talán 2 matekkal van több. Rajtad áll.

2018. júl. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jó szakember leszel ha kettesekkel bukdácsolsz át!
2018. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!