Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnök informatikus MSc-t...

Mérnök informatikus MSc-t érdemes elvégezni az alapképzés után?

Figyelt kérdés
Egy cégnél mennyiben számít számít manapság, hogy BSc-s vagy MSc-s papírod van? Gondolom ad valami pluszt, de milyen mértékűt arra volnék kíváncsi, érdemes-e miatta 2 évvel meghosszabbítanom a tanulmányaimat. Vagy a másik lehetőség, hogy inkább megtanulok olyan korszerű programozási nyelveken kódolni, amikre az egyetem se BSc, se MSc képzés alatt nem tanít meg. Melyik értékesebb/célravezetőbb?

2018. aug. 4. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
A kettő nem zárja ki egymást. Én biztos csinálnék mestert.
2018. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig olyan nyelvekre tanít az egyetem amiket használnak... :). Érdemes megcsinalni az msct mert a bsc kevés tudást tartalmaz. De nem mérnökinfot kell csinálni. Hanem olyat ami érdekel. Ha ipari irány akkor villamos, gépész msc, ha nem a mérnök szeretnél lenni akkor prog info..stb.
2018. aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Estádio de Felchút ***** válasza:
79%

Érdemes, igen, de munka mellett, levelezőn.

Jót ír az előző, nem feltétlenül kell mérnökinfó mesterre menned. Mehetsz "rokon" területre is. Villamosra biztos, gépész azért más. De a mechatronika sem rossz.

Csinálhatsz még progterv mestert, vagy akár gazdinfó mestert is. Attól függ, mi érdekel, mivel szeretnél foglalkozni.

Programozni pedig otthon és elsősorban a munkahelyen, projekten dolgozva fogsz megtanulni. Az egyetem csak az erős alapokat adja meg, amelyekre építkezhetsz.

2018. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!