Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen turizmus-vendéglátás...

Egyetemen turizmus-vendéglátás szakon mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés
Mivel a többi gazdaságis szakon eléggé nyomják a matekot (kereskedelem és marketing, stb), arra lennék kíváncsi, hogy a turizmus-vendéglátáson ugyanez-e a helyzet vagy ott annyira nem fontos a matek?

2018. aug. 4. 22:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
72%
10-es vagyok újra, valamiért behaluztam, hogy valaki kifejtette itt hogy miről szól a matek :D Szóval: deriválás, integrálás, határérték számítás, függvényelemzés, valószínűségszámítás leginkább. A valszám és a fv.elemzés valamiben épít előzetes tanulmányokra, de a többi nekem totál új volt (nem voltam faktos gimiben). A deriválást elég jól be lehet gyakorolni, az integrálás már keményebb móka, de nem egy lehetetlen dolog :)
2018. aug. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! :) Sokat segítettél, főleg azzal, hogy írtál konkrétumokat is, eddig ugyanis nem nagyon volt fogalmam arról, hogy konkrétan mit is takar egy-egy tantárgy, szóval köszi még egyszer. :)
2018. aug. 12. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!