Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az alábbi szakok közül melyikk...

Az alábbi szakok közül melyikkel helyezkedhetek el a legkönnyebben és melyikkel kereshetem a legtöbbet?

Figyelt kérdés

- skandinavisztika (azon belül norvég)

- néderlandisztika

- óvodapedagógus

- dentálhigiénikus

- turizmus-vendéglátás


Dolgozni mindenképp Pesten szeretnék. Ezeken a szakokon gondolkodom mert ezek érdekelnek.



2018. aug. 5. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A ritka nyelvekkel sokra mehetsz. Mondjuk legalább valami gazdasági papír nem ártana mellé. Ilyen felállásban szerintem elég jó melókat meg lehetne csípni.
2018. aug. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Az óvodapedagógus nagyon keresett, de a fizetés nem túl magas. Ritka nyelvvel sem jársz rosszul, de ahogy az első is írja, kéne mellé még valami. A turizmus sem rossz, azt is mindig keresnek, csak sokat kell talpon lenni.
2018. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Ritkább nyelvekben érdemes gondolkozni. Mondjuk a hollandok 90%-a inkább angolul beszélnek a külföldiekkel. De itthon multiknál el lehetne helyezkedni vele. Bár az megint más kérdés, hogy kell-e ehhez egy diploma. Inkább csak tanulj meg hollandul vagy bármilyen más keresett nyelven (nyelvtanfolyammal), mellé meg csinálj valami hasznosabb diplomát :)
2018. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Ja igen, és ne hagyd azt, hogy a pénz nagy mérvadó legyen a döntésesben! Azt a pályát válaszd, amit szívből élveznél. Ha nem akarsz napi 8 órát irodában roskadni, hanem gyerekekel foglalkoznál és szereted a kicsit pörgősebb helyzetet, akkor menj óvodapedagógusnak. Az említett szakok elég távol állnak egymáshoz. Mi az, ami érdekel? Aszerint dönts!
2018. aug. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Ritka nyelvszakkal SSC-ben alkalmaznak itthon elég jó fizuért és nem nagyon kell gazdasági végzetség.
2018. aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg Viktorunk beígérte, hogy óvodákat épít a Kárpát-medencében. :D

Mindazonáltal az ovik még az önkormányzatokhoz tartoznak, így kapnak mindenfépe jutalmat, kitüntetést, támogatást. Szerintem nem rossz.

Az uccsó az nagyon telített, semmi extra, nem ajánlanám.

Hollandok/norvégok kitűnően tudnak angolul, így szerintem ide szerencse/kapcsolatok kell/enek, hogy jól is keress. Vagy egyszerűen az ott megszerzett nyelvtudással kimész dolgozni vmi tökmást. De írtad, hogy "Pest". (Ezt nem tudom, hogy most Bp-t érted alatta, vagy kizárólag Pesten akarsz dolgozni.)

2018. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Érdekes, hogy pont ezeket a szakokat soroltad fel. A húgom néderlandisztikát tanul (minorként, fő szakja a germanisztika), anyukám óvónő, én pedig turizmus szakon tanulok, de OKJ-s dentálhigiénikus vagyok. Úgyhogy remélem, tudok segíteni.:D


Elég különböző területek valóban. Először szerintem azt döntsd el, hogy irodai jellegű (ülő) munkát szeretnél-e. Ezen sok minden múlik. Ha emelett döntesz, akkor inkább a nyelvszakokat ajánlanám, esetleg a turizmust, mert onnan is el lehet menni gazdasági irányba, bár akkor már inkább egy kereskedelem-marketinget ajánlnék (ez még a könnyebb gazdasági szakok közé tartozik és érdekes is).


Az se mindegy, hogy inkább humán vagy reál érdeklődésű vagy. Ha a számokat szereted, a konkrét dolgokat könnyebben tanulod, akkor jó lenne egy gazdasági szak, de ha inkább bölcsész/nyelvész alkat vagy, írni/elemezni/elmélkedni szeretsz, akkor a nyelvszakot szeretnéd jobban valószínűleg.


Másik lehetőség, hogyha nem vagy irodista típus (mint én:D), akkor is jó lehet a turizmus, inkább a vendéglátásra szakosodva (ezzel lehetsz étteremvezető például, ami elég jó fizuval jár). De turizmus szakon elég nagy a túlképzés, egyáltalán nem garantált, hogy könnyen, jólfizető állást találsz. Mindenképp kell mellé valami plusz, leginkább minél több nyelv folyékonyan. Szóval ha ezt választod, a norvég vagy holland nyelvet akkor is érdemes lenne tanulni mellette (persze angol+német mellé).


A dentálhigiénikus egy egészen más irány, szintén akkor jó döntés, ha mozgalmas munkát szeretnél inkább, de ehhez szerintem felesleges a diploma. Bár még friss a BSc képzés, így nem látjuk, mennyivel fognak jobban keresni, mint mi OKJ-sek. De fizu szempontjából én ezt nem ajánlanám egyelőre semmiképp. A nagy pénz a fogorvosoké...


Óvodapedagógus szintén mozgalmas munka, kevés fizuért, bár ezt szerintem te is tudod. A te esetedben ezt sem ajánlom. Ennek akkor van értelme, ha imádod a gyerekeket és más területen el sem tudod képzelni magad. Ha (érthető okokból) számít, hogy jól keress, akkor ne ezt válaszd.


Sok sikert a döntéshez! :)

2018. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kvkamilla ***** válasza:
49%
Én néderlandisztikás vagyok. Sokat lehet vele keresni Pesten és nem csak multinál. Elvégzed a mestert vagy csak az alap mellé egy idegenvezetőt és már jó vagy.
2018. nov. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!