Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen (BGE-PSZK), megvan...

Egyetemen (BGE-PSZK), megvan adva, hogy az adott tárgyból (pl. közg 1) heti 2 óra gyakorlatot és heti 2 óra előadást kell telejíteni. A tárgyfelvételnél látható, h minden gyakorlat és előadás 1,5 óráig tart. Ez 2 órának számít?

Figyelt kérdés

Tehát ha felveszek 1db 1,5 órás előadást és 1db 1,5 órás gyakorlatot a héten, akkor ezzel teljesítve van a tantárgy? Vagy a heti 2 óra úgy jön ki, hogy 2x kell felvenni a héten egy 1,5 órás előadást és gyakorlatot az adott tágyból?


Most kezdem az első félévet, előre is köszönöm a válaszokat.



2018. aug. 5. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Én nem vagyok BGE-s, de szerintem a heti 2 óra az 2x1,5 óra, mivel egyetemen már nem 45 percesek a “tanórák”, mint gimiben, hanem 1,5 órásak. :)
2018. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól írtad, a 2 ea-2gyak azt jelenti, hogy valójában 1-1 van mindkettőből egy héten :)


Minden tanóra 90 perces, de 1 óra mégis 45 percet jelent a tantervben. Ennek akkor lesz jelentősége, ha pl olyat látsz, hogy 1 ea-1 gyak van egy héten, akkor az azt fogja jelenteni, hogy egyik héten előadás van (nem kötelező bemenni), másik héten gyak (kötelező bejárni) felváltva.

2018. aug. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
(Nálunk pl az üzleti kommunikáció volt ilyen első félévben, KVIK-en)
2018. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a segítséget! :)
2018. aug. 5. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!