Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mai nagy tanárhiány esetén...

A mai nagy tanárhiány esetén miért mennek el tanárok bértábla alatti bérért nem állami iskolába nem Kjt keretében dolgozni?

Figyelt kérdés

Hatalmas tanárhiány kb 2000 betöltetlen tanári pozi van , ebből 500 Bp-en. Sok iskola már „akármilyen szakos“ tanárt keres. És a tanári munkához Kjt szerinti foglalkoztatás jár bértáblás bérrel. Nem egy magas bér de legalább kiszámítható, tervezhető, tudni mikor lépnek előre.


És akkor van egy alapítványi iskola, ahol nem adják meg a bértáblás bért sem. Alatta adnak. Nem Kjt, nem közalkalmazotti státusz, nincs előrelépés, nincs semmi, csak a gyér bértábla alatti bér.


Mi a biznisz ebben egy tanárnak hogy elmegy ilyen helyre amikor állások ezrei várnak betöltésre biztos szabott magas(abb) bérrel?

Minek megy el valaki 10 ft-ért melózni, ha egy házzal arrébb ugyanazért 15 ft-ot kapna?


2018. aug. 7. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
És miért kell neked századjára ugyanazt kiírnod? Te sem kapsz érte pénzt, akkor meg?
2018. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg tőlük?


Tanárhiány a vidéki kis falvakban illetve a kisebb városok helyi gyűjtőiben van. Budapesten jellemzően a szakközépiskolákban és a rosszabb szakgimikben van tanárhiány. Főleg a szakmai tárgyakat, nyelvet és informatikát tanìtók hiányoznak.

Egy elitgimiben nincs HR-es probléma.

2018. aug. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
na, megint itt? TAvaly ilyenkor azt mondtad, mész külföldre, lúzer...
2018. aug. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan vetted ezt. Én ilyent még nem hallottam.


Az közismert tény, hogy a tanári pályát főleg mérnöki és természettudományos vonalon kevessen választják. Ennek oka érthető is.


Amit te írsz, az viszont nem tudom honnan van.

2018. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Amit te írsz, az viszont nem tudom honnan van.


"


Te miről beszélsz??? Honnan van?? Elős kezes tapasztalat.gyere el hozzánk melózni tanárként. Nem kapsz még anynit se mint a legutolsó falusi iskolában kapnál.


Miről írok? ERRŐL!!!

2018. aug. 7. 18:51
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Hát komám, nem tudom honnét szalajsztottak, de tanár nem lehetsz.


Olyan kifejezés nincs a magyarban hogy "Elős kezes tapasztalat."


Meg aztán ha új mondatot kezdünk, akkor azt nagy kezdőbetüvel írjuk.


Hasonlóan olyan szó sem létezik a magyarban, hogy "anynit".


Egy sor, három súlyos helyesírási hiba. Gratulálok.


Az ilyenek talán pont azért mennek el bértábla alatt dolgozni. Mert máshova úgysem jók.


Én meg okl. mérnökként köszönöm jól vagyok, eszem ágában sincs arra a szintre lesüllyedni, elmenni oda, ahol vagy...

2018. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"de tanár nem lehetsz."


Hol írtam én egy szóval is hogy tanár vagyok hm?

HOL????

Miért egy iskolában csak tanár van bakker?

Nincs ott karbantartó portás konyhás iskolatitkár gyógypedes könyvtáros edző laboráns stb stb


Hm?

2018. aug. 7. 19:16
 8/11 A kérdező kommentje:

"anynit".


Ez még VÉLETLENÜL SEM helyesírási hiba.... köszönd a Samsung T9 prediktív korrektorának. Lusta vagyok javítani aztán nem tök mindegy? Érted nem? Akkor meg?

2018. aug. 7. 19:39
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

"Hol írtam én egy szóval is hogy tanár vagyok hm?"


És hol írtam én egy szóval is, hogy én azt feltételezem, hm?

Én azt írtam, hogy tanár nem lehetsz...


Mellesleg most meg kimaradt a mondatodból két vessző. Nem megy ez a helyesírás mi?! Megmaradtunk a bölcsődés szinten.


"Miért egy iskolában csak tanár van bakker?"


Ki mondta ezt neked? Mellesleg itt már csak egy vessző maradt ki.


"Ez még VÉLETLENÜL SEM helyesírási hiba.... köszönd a Samsung T9 prediktív korrektorának. Lusta vagyok javítani"


Hát igen, aki egy bolcsődés szinten marad meg, az még nem jutott el a helyesírás óráig sem.

Az még szomorúbb, hogy a maiak már teljesen elbutulnak az okostelefonok miatt, és belefullnak a lustaság mocsarába.


Mellesleg ha még okostelefonra is futotta a több ezer Ft-os előfizetéssel, akkor azért szép bérezésed lehet, nem tudom, mire föl van bármilyen panaszod is, még egy általános iskolában végzett alárendeltebb munka esetében is.

2018. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ennek a grafomán ömlengésnek mi köze ahhoz amit a kérdező kérdezett?

Ezer válasz és mégis egy válasz sincs.


"a több ezer Ft-os előfizetésse“


Egy mobil előfizetés mióta kerül többezerbe?

Másik meg: miért kéne előfizetés? Prepaid magas már neked?



" szép bérezésed lehet“


Nekem 250 nettó. Az szép? Hát a családban van akinek 480 nettó + 100 cafi /hó.

És van akinek 480 egy nap alatt megvan.

Mihez képest?

2018. aug. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!