Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatási új diákigazolván...

Felsőoktatási új diákigazolvány igénylése, hogyan?

Figyelt kérdés

4 félév után kart és szakot váltottam az egyetemem, és új diákigazolványt szeretnék igényelni.


A neptunban van egy olyan rész, ahol meg kell adni, hogy mi az igénylés oka. (pl. első diákigazolvány, elvesztett diákigazolvány stb.)


Mivel a NEK azonosítóm még 2022-ig jó, ezért elég a neptunba a mostani NEK-em beírni és bejelölni, hogy adatváltozás miatt szeretnék diákot?


Ezt azért kérdezem itt, mert erről a hivatalos oldalon semmit nem találtam, javítsatok ki ha ott van. Másrészt pedig azért is, mert egyik ismerősömnek a Tanulmányi osztály elintézte azzal, hogy bement és mondta, hogy kellene egy új. Egy másik haveromnak pedig teljesen új NEK kellett, neki nem csinálták meg a TO-n. (??)


Köszi a segítséget.



2018. aug. 8. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy kell neked új igazolvány? Nem írtad, hogy hova jársz, de a legtöbb helyen központilag kezelik, nem számít a kar- és szakváltás. Érdeklődj utána, mi a teendő.
2018. aug. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha azonos egyetemen van, akkor talán nem olyan fontos, attól függ mi van intézménynek írva. BME-n például közös, nincsen kar feltüntetve.

De abban biztos vagyok, hogy ha nem az a név szerepel intézménynél, matricát nem adhatnak rá.

2018. aug. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
BGE a suli, és a diákomon rajta van a kar neve, ebből gondolom, hogy kell.
2018. aug. 9. 11:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos tényleg kell. Én logikusan első igénylést írnék be, mivel ezen a karon ez lenne az első igazolványod. A másik lehetőség az adatváltozás. Szerintem kérdezz rá, mert előfordulhat, hogy nagyon megnyújtja az igénylés folyamatát, ha rosszat jelölsz.
2018. aug. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!