SZTE kredit kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

SZTE-n tanulok szeptembertől.

Már tervezgetem az órarendem, a kötelezőkből 22 kredit jön össze. Ehhez felvettem még 3 kötelezően választhatót, amik kapcsolódnak a szakomhoz ( a többi teljesen más mint amit tanulok), így 29 kreditem van...most akkor még fel kell vennem egy kurzust hogy meglegyen a 30? (mert valami olyasmit olvastam hogy a minimum 18, de nem értek semmit :D )


2018. aug. 11. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Felvettél? Legjobb tudomásom szerint még nem kezdődött el a rangsoros jelentkezés. Egyébként nem szükséges ilyen véresen komolyan venni. Nyilván az elején kevesebb tárgyat tudsz felvenni, mert az alapozó tárgyaid még csak most lesznek, ne aggódj, jövőre többre lesz lehetőséged. A 30 kredit csak ajánlott mennyiség, átlag minden félévben ennyit kell teljesítened. De +/- 5-6 kredit nem oszt, nem szoroz, mert az általában két szabvál tárggyal megvan. A 18 kredit pedig arra vonatkozik, hogy ha nem teljesítesz kellő számú kreditet két félév átlagában, akkor önköltséges képzésre raknak át.
2018. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Halihó! Nekem is 29 kreditem volt első évben, viszont volt ez a kompetencia mérés, ha megírod és elfogadod akkor jár érte 1 kredit, azzal már megvan a 30. Egyébként lesznek olyan évek amikor kevesebb, lesz amikor több kredited lesz mint 30. Ez csak egy átlag, ugyanis pl: egy 3 éves képzés 180 kredit, egy 5 éves 300 kredit. Arányosan leosztva ez 30 félévente, de ahogy írtam lesz amikor több és lesz amikor kevesebb lesz. Azért optimális a 30 félévente, mert a tanulmányi ösztöndíjnál is 30-al osszák le az átlagodat (kreditekkel korrigálva) és ha kevesebb a kredited mint harminc akkor kevesebb lesz az átlagod is, de ha több van akkor lehet akár ilyen 6,2-es átlagod is.
2018. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy az órarendtervezőbe vettem fel :D #1
2018. aug. 12. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!