Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok tanácsokat adni a...

Tudnátok tanácsokat adni a gimivel kapcsolatosan? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval én egy 13 éves lány vagyok, és ugye most megyek nyolcadik osztályba. Csak 143 cm vagyok, hát ja, és vékony típus. Egyáltalán nem vagyok az a kis r*bi,nem alázok le senkit a földig, de nem is vagyok az a nagyon visszahúzódó típus. Egy lány, aki abba a gimibe jár, ahova majd én is menni szeretnék azt mondta, hogy a legutóbbi kilencedikesek eléggé ilyen "mean girl" típusok, vagyis ilyen "menő csajok", akik tulajdonképpen "cicababák", mert ő így fogalmazott. Rám ezek meg picit sem igazak, én inkább idegenek előtt visszahúzódóbb vagyok, de a baráti társaságomban pedig én vagyok a leghülyébb, mármint én sokat hülyéskedek. Szóval úgy érzem, picit sem leszek odavaló. 1. Szerintetek ki leszek közösítve? Nem akarok megváltozni teljesen csak azért, hogy elfogadjanak. 2.Tudnátok tanácsokat adni? 3.Hogy viselkedjek a gólyatáborban, az első sulis napon? 4. Ajánlanátok a személyiségemhez a kolit? (mert ha odamegyek, kolisnak kell lennem).5.Kiközösítenek, ha nem fogok inni, cigizni, szabályokat szegni, 16 évesen összefeküdni akárkivel is, csak hogy " ne késsek le", mert nekem ezek közül mindegyik tabu. Nem akarok se stréber lenni, nyalizós tanárok kedvence, viszonylag bevállalós vagyok, de megvannak a határok.6. A magasságom miatt (143 cm) , meg az arcom is eléggé kislányos,majd én leszek az a tipikus "kis cuki, manó kislány", akit senki sem vesz komolyan? 7. Szerintetek megfelelnek teljesen egyszerű spirálfüzetek? Inkább hosszú válaszokat kérek , és előre is köszönöm!

2018. aug. 12. 14:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Csak mert már itt általánosban is mindenkinek az a cuki, alacsony kislány vagyok... amivel csak az a baj, hogy senki sem vesz komolyan. Tudom, hogy ez sulitól, osztálytól függ, de úgy általánosan lehet rá válaszolni.
2018. aug. 12. 14:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi gond, szóval meg nyugodhatsz. Ugyan nem lány vagyok, ettől függetlenül azért remélem releváns tud lenni a válasz, viszont amikor én gimibe mentem, nem változtattam magamon semmit, nem írtam magamnak új személyiséget. Introvertált, alacsony, vékony srác voltam (az alacsonyon kívül egyébként a másik kettő most is igaz :d) és betudtam illeszkedni. Ha nem vagy a szó szoros értelmében idióta, illetve szoktál fürödni, akkor kiközösítve sem leszel. Azok a lányok egyébként elég "értékesek" számomra, akik ezek a neked tabu dolgokat nem űzik. Egész gimnázium alatt egyébként egy normális cigit sem szívtam el, pedig sokszor lett volna rá lehetőségem. Az iszogatás is csak 11.-ben lett úgy rendesen egy program számomra, és ez sem kötelező jellegű, szimplán imádom a sert :).


Ja, szóval nem kell rágörcsölni, ha valamire rágörcsölsz az olyan is lesz általában, csak dőlj hátra és hagyd, hogy történjenek a dolgok. Illetve állj ki elveid mellett.

2018. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy be vagy zsongva de még nagyon sok idő van hátra. Ezen ne stresszelj (pláne ilyen korán). Nem tudom, hallottál-e már a vonzás törvényéről átvitt értelemben. Mindent bevonzol amire gondolsz. Ne így állj hozzá! Meglesz a saját baráti társaságod neked is, ha nem is pont a cicababákkal egy klikkben. Ne parázz rá, előre soha nem lehet tudni! Viszont a jajdecuki kislányozást szerintem nem fogod megúszni, nem bántásból. De főleg a személyiséged fog előtérben lenni, amikor megítélnek. Nem árulok el nagy titkot, 3 kategória van a lányoknál. 1. a cicababák, 2. a normálisak akiket nem piszkálnak, de nem a legjobb barátaik a cicababák és 3. a lúzer (ek). Tudom, nem hangzik túl jól, de aki nem él hangszigetelt búrában az tudja, hogy a legtöbb osztályban vagy bármilyen csoportban megtalálhatóak azok akik kicsit kilógnak. A fiúknál hasonló kategóriák, klikkek vannak csak más-más elnevezésekkel. Ha adhatok egy jó tanácsot, igyekezz a normálisak közé kerülni, akik ugyan nem a badgirlek, de mégsem a "lúzerek". Nem kellenek márkás cuccok, de ha elit gimibe mész akkor lehet, hogy pár márkásabb termék beszerzése (vagy ha van néhány úgy is jó) célszerű lenne. De szerintem nem szükséges. A leírásod alapján tudatosult bennem, hogy nagyon hasonlítunk. Bár én nem vagyok ilyen kicsi, de a személyiségem pont ilyen. A baráti körömben én vagyok a bohóc még ha nem is néznéd ki belőlem. Egy szó, mint száz, ne parázz! 14/L
2018. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindketten nagyon aranyosak vagytok. :)
2018. aug. 13. 21:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Még jöhetnek kérdések :)
2018. aug. 14. 20:16
 6/9 A kérdező kommentje:
*Válaszok :D
2018. aug. 14. 20:26
 7/9 Tavirózsa04 válasza:

Figyelj, én most megyek gimibe és én is tartottam ezektől a dolgoktól az elején. Aztán rájöttem, hogy attól még hogy egész nap görcsölök és rémképek úszkálnak a fejemben még nem lesz könnyebb az első sulis napon. Rólam tudni kell, hogy sose voltam cicababa vagy ilyesmi, de eléggé nagy a pofám és kimondom amit gondolok, ami valljuk be nem a legjobb egy új közösségnél. A leendő, inkább már mostani osztálytársaim mégis megszerettek, pedig ettől féltem a legjobban. Próbáltam/ok nyitott lenni a dolgokhoz, de azt senki sem várhatja el tőlem, hogy 15 évesen annyira berúgjak hogy azt sem tudom hogy hol vagyok. Nyílván vannak tabuk és vannak amik még az elfogadható kategóriába tartoznak. Én azt tanácsolom, amit gondolom sok mindenkitől visszahallasz,hogy ne változz meg. Nem érdemes, mert ha csak egy ,,álcát" ''viselsz'' abba belefáradsz és valószínűleg kiszúrják, és aki megjátssza magát azt nagyon nem csípik. Tudom miről beszélek, én is olyan voltam. Lehet hogy lesz valami facebookos osztálycsoportotok ami itt a 21. században elég valószínű. Ott se próbálj színészkedni. Add önmagad, írd le a véleményed, ezért nem fognak kiközösíteni. A márkásabb darabok szerintem feleslegesek, persze ha neked ez tetszik hordjad, de ha csak azért szólnak hozzád, mert pl. tetőtől- talpig adidasban parádézol, akkor az szerintem mindent elmond az illetőről. Mindig légy ápolt, ne zavarjon ha mondjuk más lányok miniszoknyában, bokatörő magassarkúkban tipegnek előtted( a leírtak alapján te ettől nagyon távol állsz). Ügyelj a külsődre, nem tudom hogy sminkelsz e, de azt se told túl. Szemály szerint nem nagyon beszélgetnék egy olyan lánnyal, akin két kiló vakolat van. Ha lesz ilyen ismerkedő osztálytalálkozótok ott próbálj egy picit nyitottabb lenni, mosolyogj és legyél kedves. Ha lesz gólyatáborod az hidd el sokat fog dobni az osztályon, és ha lehetőséged van rá mindenképp menj el. A magasságodból adódóan nem fogod elkerülni a ,,Jaj de cuki" ,,Jaj de édes" ,,Nézd milyen pici" beszólásokat, amiket ne vedd magadra, mert nem érdekes. Az alacsony lányok aranyosak, általában szeretik őket, ha nem egy diktátor kissebbségi komplexussal. A füzetekről, szerintem előre ne vedd meg, hisz minden tanár mást akar majd. De két vonalas, és két kockás spirál füzet sosem árt.

Bocsi ha picit hosszúra sikeredett, ha kérdésed van írj privátba, szívesen válaszolok.

U.i.: A koliról nagyon semmit sem tudok

2018. aug. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még jöhetnek válaszok :))
2018. aug. 18. 21:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaj, ezekkel nem érdemes most

foglalkozni

2018. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!