Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első félév aktiválása másnál...

Első félév aktiválása másnál sem jelent meg?

Figyelt kérdés

Szóval most leszek gólya az egyetemen,még 3 nap és tárgyfelvétel.

A neptunban a beiratkozás fülre rákattintva már ki kellene írnia az új félévet? Ott ahol aktiválni kell.

Mert nekem semmi sincsen ott.

Esetleg másnál is van ez így,vagy nektek már kiírta és lehet valami baj nálam?


19L



2018. aug. 13. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!


Nem nézted te el a hónapot? Még csak augusztus van....

Nem szeptemberben szokott lenni a tárgyfelvétel a beiratkozás után?! :)

2018. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem! Nekünk 3 nap múlva lesz.

És ha nem aktiválom nem tudok tárgyakat felvenni. De ha egyszer mincs oda írva semmi mit aktiváljak?:(

2018. aug. 13. 09:20
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Megkaptad a tájékoztató leveleket, abban benne van mikor indul a tárgyfelvétel, általában a beiratkozás után pár nappal, amíg nem iratkoztál be aktív félévre addig tárgyat sem tudsz felvenni
2018. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor nálunk valami nagyon fura rendszer van, mert szeptember elején van a beiratkozás, de csutörtökön a tárgyfelvétel....én sem értem,de így van, nem néztem el semmkt,mive meg is kérdeztem
2018. aug. 13. 09:28
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

A tárgyfelvétel és az órarend készítés 2 külön dolog, legalábbis nálunk. De én pl felsőbb éves vagyok, már június elsejétől beiratkozhattam a következő évre, ezzel együtt vettem fel a tárgyakat. De órarendet csak szeptember 5-től tudok készíteni.


Tavaly viszont a beiratkozásom szeptember 5-én történt, utána volt csak a tárgy és órarendfelvételem is.


Franc se tudja, mindenhol máshogy van. Keress meg egy felsőbb évest a szakról, ő biztosan tudni fogja. Ha más nem, akkor menj be személyesen a tanulmányi osztályra (ez a legjobb), vagy hívd fel őket telefonon (nem a legjobb megoldás, de itt még emberszámba vesznek legalább). Ha emailt írsz, azt kb lexarják.

2018. aug. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
Érdekes, én pár órán belül még a leghülyébb kérdésre is kapok választ a tanulmányi osztályról...
2018. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Melyik egyetem ez? Kétlem, hogy beiratkozás előtt lenne lehetőséged aktiválásra és tárgyfelvételre.

A tárgyfelvétel nem feltétlenül van egyszerre az elsősöknek és a felsőbb évfolyamosoknak, illetve az elsősök csak később férhetnek hozzá a felülethez. Az én egyetememen úgy van, hogy egy kéthetes időszak maga a tárgyfelvételi időszak, de az elsőéves alapszakosoknak illetve az elsőéves mesterszakosoknak nem az első, hanem a 4. és 5. napon estétől érhető el a bejelentkezés: ezek épp a beiratkozás napjai.

2018. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
BGE...
2018. aug. 13. 10:06
 9/15 A kérdező kommentje:

Én nagyon jól tudom,hogy úgy van ahogy mondjátok,mert tavaly az eltét kezdetm(most párhuzamosan fogom csinálni a kettőt) és itt is beiratkozás után volt a tárgyfelvétel és aktiválás.

Én sem értem...de attól még ezt mondták.

2018. aug. 13. 10:08
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
Amíg nem iratkoztál be (tehát nem jelentél meg aláírni hivatalos papírokat a kijelölt időpontban, hogy létrejöjjön a hallgatói jogviszonyod), addig te nem vagy az egyetem hallgatója és nem tudod az egyetemi ügyeidet intézni, mert neked nincsenek olyanjaid. Nem tudod aktiválni a féléved, mert nincs semmiféle féléved, és nem tudsz tárgyat felvenni, mert nem vagy hallgató.
2018. aug. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!