Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan fogok kiigazodni az...

Hogyan fogok kiigazodni az egyetemen? Honnan fogom tudni hova kell menni, és hogy fogom megtalálni hova kell mennem miközben óriási az épület?

Figyelt kérdés

2018. aug. 13. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova fogsz járni, hogy több épület közt kell járkálnod, vagy egyben.

Amúgy belejössz, de nem árt ha van egy személy, akivel jóban vagy és velük körbe tudod járni a helyeket.

2018. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb nagy épület(iskola, egyetem, kórház, irodaház stb.) általában logikusan van felosztva, és a helyiségek beszámozva.

Pl C212 -es terem --> C épület(vagy épületrész) 2. emelet 12-es terem.

De ez max az első egy vagy két héten jelenthet problémát, utána már átlátod majd az épületet, illetve felismered majd az azonos szakos gólyákat, akik ugyan arra az előadásra/gyakorlatra igyekeznek.

Addig is, a legelején nyugodtan kérdezz meg egy szembejövőt, valószínűleg igen gyorsan útba fognak igazítani a megfelelő terem/labor/előadó irányába.

2018. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Neptunban ki szokták írni az órák helyszínét. Ha annyi van kiírva, hogy "x intézet" vagy "y tanszék", akkor rákeresel az adott intézet honlapjára és ott megtalálod a pontos címet.

Ha az épületet megtaláltad, onnantól már könnyű lesz. Minden épületben van porta (legalábbis nálunk), ott megkérdezheted, hogy x terem hol van. Ha háromjegyű szám a terem száma, akkor abból az első számjegy az emelet száma (pl 406-os terem = 4. emelet, 6. terem). Ha valaki után nevezték el a termet (pl Kiss János terem), akkor a portán megkérdezed, hogy hányadik emeleten van és innentől már könnyen megtalálod, a terem ajtajára ki lesz írva a név.

2018. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly jelentkeztem a Miskolci egyetemre, nyomtattam ki térképet, annak segítségével tájékozódtam.

A teremajtókon vannak számok meg az órarendben is fel volt tüntetve hogy melyik óra melyik előadóban van.

2018. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!