Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre heti háromszor bejárni?

Polgarjeno kérdése:

Egyetemre heti háromszor bejárni?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek egyetemre ha minden jól megy, és nem nagyon tudom a rendszert, hogy hányszor kell bejárni egy héten. Megoldható az órák felvétele úgy hogy egy héten 2-3x kelljen bejárni, de akkor egész nap ott vagy? (informatika vagy anglisztika szak, még gondolkodom ezen.)

2018. aug. 14. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Megoldható, de nem egyszerű. Az ilyesmi inkább csak az utolsó éveseknek szokott összejönni, nekik kevesebb a kötelező órájuk, esetleg ha egy évet csúsznak, akkor már csak kevés tárgyuk marad, tudnak mellette gyakornokként robotolni egész napokat. Elsőévesként ilyenben ne nagyon reménykedj.
2018. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Megoldható, de inkább szerencse kérdése (hirdetnek-e úgy gyakorlatot, hogy hétfő-kedd-szerdára be tudj mindent zsúfolni és sikerül-e azokat felvenni).

Számolj inkább heti 4 nappal (hétfő-csütörtök), abba bele szokott férni kényelmesen.

2018. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és vizsgaidőszakkor sokszor kell bemenni vizsgázni?
2018. aug. 14. 20:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Annyiszor, ahány vizsgád van - általában ez alapesetben kevesebb, mint a tárgyaid száma, mert némelyikből elég csak gyakorlati jegyet szerezned. De a vizsgák számát növelhetik a pótvizsgák, aláíráspótlások és egyéb szépségek (index aláíratása nagyhatalmú- és tekintélyű főparaszt professzor emeritus nagyságosúrral csak szerda délután 18:00 és 18:05 között).
2018. aug. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszokat
2018. aug. 14. 20:17
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Biosz szakon én meg tudtam oldani azt, hogy csak 3 nap jártam órákra, pont hétfőn, kedden és szerdán. Igazából pénteken is lett volna órám, de azt kihagytam, főként azért mert unalmas volt nagyon, de nem is volt kötelező. Amúgy tárgyfelvételkor jól tud jönni, ha van felsős ismerősöd, és tud mesélni az órákról, szabválokról stb., és eszerint össze tudsz rakni egy "normális" órarendet, mert tudod nagy valószínűséggel, hogy mire fogsz, és mire nem bejárni.
2018. aug. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, én nem tudom, te hova jártál bioszra.

Én is biológusként végeztem, nekünk első féléves órarend ez volt:

hétfő 8-12, majd 13-17, majd 18-19:30

kedd: 8-12 majd 15-16:30

szerda: 10-14

csütörtök:8-11 majd 13-17

péntek: 9-11:30 volt az órarendünk.

A gyakorlatokat nem lehetett össze- vissza felvenni, később sem, a szakirányos laborfoglalások miatt.

Az előadások 95%án jelenléti volt és kettő hiányzás után nem engedtek vizsgázni

.

Harmadik évben+ a csúszós félévemben volt olyan, hogy pénteken, később szerda- csütörtökön nem kellett bemenni.


Szóval, nem feltétlenül oldható meg.

2018. aug. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vannak a gyakorlatok, amelyeken kötelező ott lenni, ezek katalógusosak, 30%-ot lehet hiányozni aláírás megtagadás nélkül, és vannak az előadások, amelyekre kötelezőnek nem kötelező járni, de erősen ajánlott.

Az hogy mennyiszer kell bejárnod, az függ az órarendtől is, elsőéveseknek nem szokott túl kedvező lenni az órarend, plusz a tantárgy felvételnél te veszed fel a tárgyakat ahogy szeretnéd - bár első évben ez is eléggé kötött.

Az, hogy egész nap ott vagy-e az megint csak órarend-függő, lehet egyik nap hamar végzel, másik nap későn. Plusz lyukas óráid is akadhatnak.

2018. aug. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az az órarendtől függ. Keress mintatantervet, abban le van félévekre osztva minden tárgy, azok előadásszáma, gyakorlatszáma, laborszáma.

Ezekből rá fogsz jönni, hogy heti 3 nap kevés.


Mellesleg valami össze van keveredve a fejedben is. Két olyan szakot mondasz, ami nagyban elüt egymástól. Ég és föld...

Ennél több komolyság kéretik!

2018. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves hetes, SZTE-n ilyen volt a második félévem, még megvan az órarend, elküldjem esetleg? ;)
2018. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!