Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet ajánlanátok?

Melyik egyetemet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

BME, Pannon, Debrecen,

Ezek érdekelnének

Mindhármon a vegyész mérnöki szak.



2018. aug. 18. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Ismerősöm a BME-n végzett, ebből kifolyólag szerinte ez a legjobb.
2018. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

A tesóm Debrecenben végzett, állást is kapott.

Nagyon szerette ott.

2018. aug. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

a Pannon a legnehezebb, ebbol kifolyolag ott a legmagasabb szinvonalu az oktatas

en Debrecenben vegeztem, itt sem volt konnyu elvegezni es azt a tudast ami egy munkahelyhez szukseges ugyanugy el tudod sajatitani

BME-n is megkapod a szukseges tudast, de nem kiemelkedo, ennek ellenere vannak olyan munkahelyek ahol tetszik a munkaltatonak, h itt vegeztel (azert nem ugy irom, h elonyben reszesitik, mert a vegyeszmernok igyis- ugyis vegyeszmernok es allasinterjun a szakmai tudasodra is kivancsiak)


ja igen, es meg annyi, h Debrecenben magasabb szintu kemia tudast sajatithatsz el, amit a vegyeszek is tanulnak, es mas egyetemeken ezt a tudast nem tudod megszerezni, viszont a Pannon egyetemen a mernoki targyakra fektetik a hangsulyt, ami nagy elony, hiszen vegulis mernok leszel nem pedig vegyesz.


remelem tudtam segiteni

2018. aug. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ami a legközelebb van hozzád, mindhármon jó a képzés!
2018. aug. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Én a BME-t javasolnám, egyértelműen az a legelismertebb, legrégebben működő, legnagyobb presztízsű.


A színvonalról nehéz általánosan beszélni, mert jó tanárok mindenhol vannak, a gyakoriságuk közötti különbség a döntő. Az a jó egyetem, ahol a legjobb kutatási projektek futnak, ahol legtöbb a nemzetközi együttműködés, ahol az oktatók a legjobb színvonalon publikálnak, ahol több mindenbe lehet bekapcsolódni, ahol nagy a szabadon választható (és a kötelezően választható) tárgyak kínálata.


Az, hogy nehéz, olyan értelemben, hogy sokan buknak, nem a minőség garanciája, mert ezt okozhatja a rossz színvonalú oktatómunka és (még gyakrabban) a megkeseredett, tudományosan sikertelen oktatók egyéni pszichés kompenzációja is. Ez is mindenhol előfordulhat sajnos.

2018. aug. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

Ment a zöld kéz! :D

2018. aug. 19. 11:00
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Amelyik közelebb van :D


Nagyon nem tudsz mellé lőni.


Ha mindhárom messze van, mert mondjuk Baján laksz és mindenképpen kolis lennél, akkor meg a BME, mert szerintem jobb Budapesten tölteni az egyetemi éveidet, mint Debreceben vagy Veszprémben.

2018. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok és igazábol a többire kalandvágy miatt gondoltam :D
2018. aug. 22. 20:52
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Debrecent javasolnám:)
2018. nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Végül hova kerültél, melyiket választottad?


(ha még aktuális:Szerintem nézd meg mindehol a ponthatárt melyikhez vagy közel/ a tanterveket mert egyetemenként van eltérés/ a kolikat ha messzebbre mennél- melyik helyen mennyibe kerülne havonta/ ha voltál nyílt napon melyik tetszett meg)

2019. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!