Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen informatikai egyetemet/...

Milyen informatikai egyetemet/foiskolat ajnlanatok, nem ajanlanatok? Miert?

Figyelt kérdés
é

2012. febr. 21. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:

BME, ELTE, Óbudai Egyetem és társai:

- Nehéz bejutni, nehéz bentmaradni

- Minőségi oktatás

- Minőségi tudás

- Jók az elhelyezkedési lehetőségek, értékes a diploma


Vidéki egyetemek:

- Könnyebb bejutni, ami nem jelenti, hogy könnyebb is bentmaradni

- Vannak vidéki egyetemek, ahol sajnos nem túl szigorúak a követelmények, át lehet csusszanni kevés tudással is

- Ebből kifolyólag a munkáltatónak csábítóbb egy "fővárosi" diploma

- ... de nem feltétlenül. Vannak jó vidéki egyetemek is... és bizony vannak munkáltatók, akiket nem érdekel honnan van a diploma, csak legyen mögöttes tudás.

2012. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
bp I. ker nekem 30 perc, amúgy nem vagyok pesti, de a fővárosi egyetemekre gondoltam elsősorban. a mérnökinfón kívül van más is? azok milyenek?
2012. febr. 21. 15:59
 3/5 anonim ***** válasza:

ezek vannak, röviden így jellemezném őket:

-gazdaságinformatikus:

programozás, matek, közgazdaságtan

-mérnök informatikus:

programozás, matek, fizika

-programtervező informatikus:

programozás, sok (!) matek


A programtervező a legnehezebb. Utána jön a mérnök, aztán a gazdasági. A diplomák értéke is kb. ilyen sorrendben halad.

2012. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2012. febr. 21. 16:11
 5/5 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva én máshova jelentkezek, de emelt infót csinálok érettséginek és mentőkötélnek írnám be a jelentkezési lapra az info-s egyetemet. Flash effektekkel mind a 3 foglalkozik?
2012. febr. 21. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!