Megéri PhD-zni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kutatóként/egyetemi alkalmazottként nem kap az ember sokat. A kérdésem az lenne, hogy álláslehetőségek vannak PhD végzettséggel a felsőoktatásban?

2018. aug. 18. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Milyen szakterületről lenne szó?
2018. aug. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Ha tudományos körökben ismert kutató vagy és komoly publikációd vannak már, akkor megéri.
2018. aug. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

1. Mindenképpen megéri, mert ez lesz az a képzés amitől már valóban szakértőnek fognak tekinteni és valóban sokkal jobban elmélyülsz a szakmában.


2. Mindenképpen megéri, mert maga a doktori iskola már félig állás, sőt 2. évtől jobb, mint egy kezdő diplomás állás. (Egyéni felkészüléssel, vagy levelezőként is megéri, mert akkor dolgozhatsz mellette, ha van aki finanszírozza a kutatásaidat, pl. a munkahelyed, ha olyan.)


3. Megéri, mert a Dr.-nek a névjegyeden, útleveleiden, irataidban még ma is van tekintélye bárhol jársz.


4. A felsőoktatásban szinte csak PhD-vel vannak álláslehetőségek. (E nélkül legfeljebb úgy, ha doktorandusz vagy mellette.) Kivétel a "tudományos ügyintéző", de az inkább csak adminisztratív állás, titkársági teendők.

2018. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

Ha kutatni akarsz, akkor PhD szükséges. Nem választás kérdése.


Amúgy területtől függ.


Fizika? Biológia? Bölcsészet?

2018. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy baromi nagy szívás :D Főleg ha kísérleti területen vagy, és dolgozol ipari projecteken is...


Igaz akkor lehet keresni pénzt is, és a témáddal foglalkozhatsz.


Cserébe no life 200 órás munkahónapok...és eléggé a szerencsén múlik a PhD időben történő befejezése.


Néha tömény szopás a PhD, ezt mindegykőnk tanusíthatja, már ha nem valami kamu témával lébecol az ember az egyetemen... hanem tényleg leteszel valami tudományos újdonságot, amire büszke leszel és persze onnantól kinyílik egy rakás lehetőség. Akár grantek, akár ipari állások méghozzá nagyon jó pénzért.


Na meg ha jó vagy a szakmában, akkor megéri óraadóként egyetemen dolgozni.

Ott elég jó tiszteletdíjak vannak már.


Persze csak ebből megélni szerintem nem lehet, és megalázó fizetések vannak PhD után ha felsőoktatásban akarsz dolgozni.


A javaslatom egy több komponensből álló "portfólió"


Kutatás, ipari projectek szakértőként, és előadás egyetemen... ezzel így már baromi jól lehet keresni.


Persze ez tudományterülettől függ.

2018. aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Akinek nincs elhivatottsága, ne is próbálkozzon. Nálunk 10% kapott fokozatot, de szerintem ez normális. Ha jól bedolgozod magad, docensként (esetleg adjunktusként), több állással, pluszokkal jól tudsz keresni, és nem olyan durva a kitettség (max. a hallgatók miatt esetleg/néhány ellenséges kolléga), de nincs vérszívás. Társadalomtudományi területről van a tapasztalat.
2018. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Többször felmerült nálam is a PhD. És mindig arra jutottam, hogy nem éri meg.

Az egyetemi diplomám se sokat ér. 5 kidobott év volt az életemből. Pl ha elmennék egy Lidlbe bolti dolgozónak, vagy egyetem helyett pl burkolónak tanultam volna, sokkal többet keresnék, mint jelenleg az egyetemi diplomámmal.

És úgy látom, hogy a PhD-mel se lennék sokkal előrébb. Így anyagilag biztosan nem éri meg.

Akkor éri meg, ha nagyon elkötelezett vagy és nem számít a pénz alapon egy adott témában akarsz kutatni és biztosan tudod hogy a következő 40-50 éveben sem fogsz erre ráunni.

2018. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

#7 Szakterület és országfüggő.


Ha kutatni akarsz, vagy mérnökként nem szeretnél iparba menni pár évig hanem még fejlesztgetni, építgetni a saját kis témádat, nyilván kiegészítő pénzért... akkor simán megéri. Sőt azért sok kapu nyílik ki egy PhD után, rengeteg embert meg lehet ismerni a külföldi konferenciákon és szakmai utakon... és azért tud emberi arca is lenni, mert jó nemzetközi bulik vannak :D


Egyszóval, aki nem szeretne hamar bekerülni a mókuskerékbe, annak tökéletes.

Természetesen olyan szakon és olyan témával amivel megalapozod a következő 30 év szakmai sikereit.

2018. szept. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Jogi PhD-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? :)
2018. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Levelezőn csinálnám, már dolgozom teljes állasban. Az új szabály szerint nappalis PhD mellett nem lehet teljes állásod. Szívesen tanítanék és kutatnék munka mellette, azért érdeklődtem, hátha valakinek van tapasztalata a levelezős PhD-val jogon.
2018. szept. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!