Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt kémia és biosz is 90%?...

Emelt kémia és biosz is 90%? Esélytelen, ugye?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt érettségiztem már. Újra kellene. A gimis évvégi eredményeim nem elég jók, az érettségim jó, de középszintű. Így dupláznom kell(ene). Van 2 felsőfokúm, de orvosira az semmit sem számít. Mennyire esélytelen 2 emeltet csinálni 90%-os eredménnyel? Úgy érzem, hogy erre nincs esélyem már. Ismertek olyat, akinek sikerült? Miből, milyen könyvekből készült fel?

2018. aug. 18. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell 90 % attól függ melyik orvosi elég mondjuk az egyik de olyan 80% felett 80+80=160 2x160 320+100 420 olyan 430 pesten 440 körül van ha nem pestre akarsz menni akkor olyan 80 pár százalék elég pestre olyan 85%. Szerintem nem lehetetlen sőt több ismerősöm is emelt matek vagy kémia biosz fizika érettségin ért el ilyen eredményt az is elég ha az egyikből kiemelkedően jót írsz a másikból olyan 70% körülit. Szóval reménytelennek nem mondanám csak neki kell állni tanulni nem mondanám könnyűen de az orvosihoz képest szerintem ezt megcsinálni biztos könnyebb lehet.
2018. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem esélytelen, csak okosnak, szorgalmasnak és szerencsésnek (!) kell lenni. Nekem 90% lett a biosz, úgy, hogy szóbelin a kedvenc témámat húztam ki, meg egyébként írásbelin a 10 pontos esszés rész is az egyik kedvenc témám volt. Én amúgy főleg a mozaikos könyvekből tanultam az órai jegyzet mellett, de ha valami érdekelt, akkor utána olvastam más könyvekben vagy akár a neten.

A kémiám nem lett ennyire fényes, hála a számításoknak. :D Ezekhez kell egy jó tanár, minden másra ott vannak a mozaikos és a Villányis könyvek. A szóbelit viszont "könnyen" ki lehet maxolni, mert csak az elméletet kell tudni, a kísérletek meg úgy is fent vannak a neten kidolgozva, valahol még videóval is.

Lényeg a lényeg, nem esélytelen, ismerek is ilyen embereket (bár nem sok van belőlük, az tény) csak kell hozzá a 3 kulcsszó, amit már az első mondatban leírtam. :)

2018. aug. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!