Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Passzív hallgatói jogviszonnya...

Passzív hallgatói jogviszonnyal milyen munkát tudnék vállalni?

Figyelt kérdés

Egy tárgyam lenne az egyetemen, ezért nem érdes befizetnem a tandíjat, megcsinálom vk-n.


Ezalatt az idő alatt nagyon szeretnék, illetve muszáj is valahol dolgoznom, el is szeretnék költözni Pestre.


Néztem rengeteg gyakornoki állást, van ahova fel is vettek, de kell a nappali hallgatói jogviszony, ami nekem most szeptember közepétől passzív lesz, ugye...


Gyárba, meg közmunkára nem akarok menni...


A Bursa Hungarica ösztöndíjat ugye vissza kell mondanom? Amit az önkormányzat ad egyetemistáknak iskola kezdési támogatást, felvehetem? Diákigazolványt visszaveszik?


Aki volt ilyen helyzetben, nagyon megköszönném, ha válaszolna.


2018. aug. 23. 19:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a TB-m az megmarad, ez igaz?
2018. aug. 23. 19:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen semmilyen ösztöndíjra nem vagy jogosult, viszont diákmelót tudsz vállalni + a tb is marad. Viszont ha csak 1 tárgyad van hátra, arra tudsz beadni kérelmet, és nem kell kifizetni a teljes tandíjat és előbb tudnál végezni.
2018. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha passziváltatod a félévet, úgy az egy tárgyt sem tudod elvégezni. passzív félévben semmit.

ahogy az előző is írta, ilyen esetben aktív, és kérvényezed a tandíj mérséklését.. meg szokták adni.


passzívon a diákod sem jár, nem lesz matricád rá ugye. az ösztöníjakat és az iskolakezdési támogatást sem veheted fel.


munkákból is csak olyan sima munkákat végezhetsz, ahol nem feltétel az aktív jogviszony.

2018. aug. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még minimum 1,5 évem van, ez egy csúszós félev.
2018. aug. 23. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Már jó ideje passzívon is lehet vállalni "diákmunkát", ha még nem vagy 25.
2018. aug. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!