Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-biológia alapszak felnőtt...

ELTE-biológia alapszak felnőttként elkezdése. Mennyire reális? Mondana véleményt, aki odajár?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, és erősen útkereső alkat. Már van diplomám, de meggondolatlanul/nem elég önismerettel döntöttem, és szenvedve csináltam végig. Eddig nem volt szükségem arra, hogy állandó munkám legyen, s valószínűleg ezért hoztam énidegen döntést. Most már viszont szeretnék olyannal foglalkozni végre, ami élvezetet nyújt. Az élővilág nekem gyerekkori nagy szerelmem, ezért gondoltam, elkezdem így fiatal felnőtt fejjel a biológiát, de meglehetősen félek tőle. Mindenhol azt hallottam, hogy nagyon szigorú és nagyon szivatós szak, ritka az, aki 3 év alatt elvégzi, ráadásul én magam gimi óta nem foglalkoztam biológiával (még emeltet se tettem), így úgy érzem, hamar elvéreznék. Viszont akárhogy gondolkodom rajta, mindig az jön ki, hogy legszívesebben valami természettel kapcsolatos (ökológia, környezetvédelem) munkát szeretnék végezni. Ahhoz meg bioszos diploma kell leginkább.


Van, aki későn kezdte és elvégezte? Mik a tapasztalatai? Megéri? Illetve, van, aki odajár és írna róla kicsit bővebben? Nem tudom, mit tegyek. Jelenleg fel vagyok véve passzívra, tehát még most kezdhetném el, de attól tartok, nagyon hamar kibuknék, mert nem vagyok rá felkészülve.


2018. aug. 26. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdd el! Majd kiderül, kibuksz-e vagy sem. De azért alaposan nézz körbe az álláshirdetések között, hogy vannak-e munkák ilyen végzettségű emberek számára, és ha igen, milyenek.
2018. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz, sok ismerősöm ki is bukott, én is majdnem elkezdtem, de végül gyógyszerészeti lett. Amúgy nem tudom milyen állásokat néztél ahova biológus diploma kell, mert köztudott (még jár oda pár ismerősöm), hogy piszok nehéz állást találni, és nagyon alulfizetett. A többség csinál mellè egy második diplomát is, hogy érjen valamit
2018. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, ez a másik, hogy nem tudom, befektetésnek milyen. Ráadásul engem annyira nem is a biológia, mint egész érdekel, hanem csak bizonyos részterületek - állatvilág (pl. varjúfélékkel szívesen foglalkoznék), ökológia, környezetvédelem. Az olyan dolgok, ami a biosz nagy részét kiteszi, és ami ma keresett, tehát a sejtbiológia, biokémia, genetika, immunológia engem eléggé hidegen hagynak. És így meg nem tudom, hogy mennyire lenne értelme elkezdeni...


Az is lehet, hogy inkább környezetmérnökiben kéne gondolkoznom, de arról meg nem tudok sokat...

2018. aug. 27. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!