Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS ha passziváltatni szeretné...

SOS ha passziváltatni szeretnék, miért kell mégis befizetnem a tandíjat? BGE

Figyelt kérdés

Nincsenek a TO-n jelenleg.


A bejelentkezés feltétele, hogy az első részletet befizesd...


Ha passziváltatni akarom, miért kérik???? Vagy később visszaadják????


Nincs pénzem arra, hogy ilyen hülyeségre kicsesszek 90.000 forintot. Ha meg mindenképpen be kell fizetni, akkir marad aktív a félév, ha az ösztöndíjakat, támogatásokat nézzük, meg is éri...


De fogalmam sincs, hogy hogyan létezhet ilyen...


2018. aug. 27. 13:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Az lesz, hogy felveszek egy tárgyat kamuból...


Vagy aktív félév alatt nem is muszáj tárgyat felvenni??

2018. aug. 27. 13:04
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Ez biztosan csak egy kommunikációs félreértés. Egyeztess a TO-val. Én most voltam passzívon (igaz, nem BGE, hanem Károli), de kizártnak tartom, hogy fizetned kelljen érte. Csak rosszul van beállítva a Neptun nálatok. Jelezd és nem lesz gond.


Az ilyen heves reakcióktól érdemes tudatosan távol tartanod magad. Elképesztően sok papírmunka, utánajárás és akadály van az életben, szinte minden téren, legyen szó munkáról, tanulásról, családi dolgokról. Ha ilyen hevesen reagálsz mindenre, nagyon sok energiád elveszi. Stresszkezelési technikákat érdemes tanulni, mert az élet egyszerűbb nem lesz, csak bonyolultabb, és rosszat teszel magadnak. (Ezt nem kötekedésnek szántam, nem megy át a hangsúly, csak egy jó tanácsnak, nekem sokat segített, amikor erre elkezdtem tudatosan odafigyelni.)

2018. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocs, csak apám napi szinten üvölt velem, hogy miért csúszok, "szégyent hoztam rájuk, leéghetne a pofámról a bőr, bolondok között van a helyem, miért nem engedelmeakedem, b. sztam tanulni". Alapból 200-on van a vérnyomásom...


Most megtaláltam, hogyha nem nyilatkozok, akkor automatikusan passzívon leszek. Csak akkor is fura...

2018. aug. 27. 13:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Nagyon nehéz helyzet lehet, hogy épp elég nehézség önmagában az egyetem, még ilyeneket is kell hallgatnod mellé otthon. Remélem, hogy tudod, hogy nagyon kevesen végeznek simán, egyenesben, teljesen normális, hogy egy-egy passzív félév vagy csúszás történik. Tarts ki!
2018. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk BME-n automatikusan passziválnak, ha nem fizeted be az önköltséget, tehát biztos hogy nem kell fizetned.
2018. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Remélem, hogy tudod, hogy nagyon kevesen végeznek simán, egyenesben, teljesen normális, hogy egy-egy passzív félév vagy csúszás történik."


Anyám is pont ezt mondta ennek az őrültnek, de hiába... Azt hiszi, hogy általános iskola... Meg is vert érte

2018. aug. 27. 13:24
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell fizetned sehol, ha passziváltatsz. Ezek szerint ez nem az első féléved. Mert azt hiszem olyan szabály viszont van, hogy felvétel után kötelező beiratkoznod. De lehet, hogy még ilyen sincs.
2018. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ahhoz fizetnem kell, hogy egyáltalán nyilatkozni tudjak... Hogy aktív, vagy passzív, hogy mindenki fizesse be, mielőtt tárgyakat vesz fel


Azt mondták, hogy ne csináljak semmit... Automatikusan passzívra sorolnak.

2018. aug. 27. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!