Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben a helyzetben mi a...

Ebben a helyzetben mi a lehetőségem, lehet kérni közvetlen átvételt egyik egyetemről a másikra ugyanarra a szakra, vagy keresztféléves felvételi, ha igen mi a feltétele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szituáció a következő. Most kezdem a 6. félévemet Győrben Mérnökinformatika szakon, de szeretnék átjelentkezni Budapestre a most indult Üzemmérnök-informatikus szakra (Óbudai, vagy BME). Létezik lehetőség közvetlen átvételre államira, vagy keresztfélévben kell újrafelvételiznem? A tárgyak elfogadtatásáról tud valaki valamit mondani nekem? Válaszokat köszönöm előre is!



2018. aug. 27. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Magyarul nem fog sikerülni megírni a BSc szakdogát, letenni az államvizsgát, és szeretnéd magad lefokozni? Csak hogy értsük a szitut.
2018. aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem akkor az lenne, csakhogy én is értsem a szitut,hogy miért ne tudnám megírni a szakdogát és az államvizsgát? Ugyanarra a képzésre szeretnék átmenni, tematikában rengeteg tárgyat is tudnék elfogadtatni. Én innentől nem igazán értem az okát :O
2018. aug. 27. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Ja hogy akkor Te nem érted, hogy miről van szó!


Az "üzemmérnök informatikus" (BProf) fokozat alacsonyabb rangú, mint a BSc, azaz nem teljes értékű BSc. Nem is mehetsz például vele közvetlenül tovább mester fokozatra, mert alacsonyabb szintű. (Ha mester fokozatra szeretnél menni, +1 évet kell még rátanulnod, hogy bezárd a gap-et.)


A BProf fokozatot azért csinálták, mert akkora az informatika ipar felszívó ereje, hogy még a tömeges BSc képzés is kevés munkaerőt bocsát ki. De ezt meg is mondják a szakleírásban, hogy még kevesebb a matek, meg az elmélet, mint a rendes BSc-n, direkt, hogy könnyebb legyen elvégezni.


Tehát a BProf valahol a 2 éves OKJ meg a BSc között van félúton.


Nem rossz egyébként, csak ez világos visszalépés neked, aki most rendes BSc szakra jársz.

2018. aug. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem olvastam utána neki eléggé, de így már világos is. Akkor a kérdésemet máshogyan tenném fel. Ha esetleg mérnökinformatika BSC-re szeretnék átmenni keresztféléves eljárásban, akkor az lehetséges, vagy mivel jár?
2018. aug. 27. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Így már más a gyerek fekvése. ;)


Sajnos erről fogalmam sincs. :))

2018. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!